Lokálem létaly sklenice, stráž zatýkala
Žižkovské krčmy a hostince nebývaly v minulých časech bezpečným místem – právě naopak. Scházela se v nich »vybraná společnost« lidí, kteří byli často na štíru se zákonem. A v nočních hodinách se v nich co chvíli strhla pořádná opilecká mela.
O jedné takové psaly v roce 1908 Národní listy. Došlo k ní půldruhé hodiny po půlnoci v hostinci Jana Pařízka v žižkovské Jakoubkově ulici. Opilí hosté tam po sobě začali metat masivní porcelánové tácky o váze 20 dkg a sklenice. „Bylo by záhodno, každou sklenici uvázat na řetěz tak dlouhý, jen co by se host mohl napít, neboť rozvine-li se házecí sport, museli by si hosté opatřit nějaké ochranné brnění!“ psalo se v článku.
Hospodskou »házenou« odnesl nejhůře dílovedoucí Josef Turnovský, a to rozbitou hlavou po jedné zvlášť přesné trefě. „Tři účastníci rvačky byli předvedeni na strážnici, ostatní v čas zmizeli. Hostinskému p. Janu Pařízkovi způsobena značná škoda roztříštěním sklenic a rozbitím plynového lustru,“ popisovaly noční incident Národní listy. Žižkov je svérázná městská čtvrť Prahy. Roku 1881 byl povýšen na samostatné město. V roce 1922 se pak stal součástí nově vzniklé Velké Prahy.