Dům explodoval na Vánoce!

Zápach plynu vycházející o Štědrém dnu 1939 z bytu kadeřnice O. O. v brněnské Lesnické ulici ucítila pozorná správcová domu. Netušíc, co může způsobit, zazvonila vyplašená domovnice u dveří a vyvolala tím devastující detonaci.
O tragické události, která o Vánocích 1939 vyvolala v Brně senzaci, informoval Polední list 28. prosince. Jak uvedl, kadeřnice podle vyšetřovatelů otevřela ve svém bytě v zoufalství kohoutek od plynu. Motivem jejího sebevražedného skutku byla nešťastná láska k muži, který dal přednost jiné ženě.
Když správcová v obavách stiskla tlačítko zvonku, zapálila elektrická jiskra nahromaděný plyn a ten okamžitě vybuchl. Podle dobové zprávy byla detonace tak silná, že dvě stěny domu se zřítily. „Zoufalá byla z trosek vyproštěna již mrtvá. Hasiči museli dům zajistit, aby celý nespadl,“ uvedl Polední list. O jiných obětech či zraněných kromě kadeřnice O. O. se ale nezmínil.