Na tchýni vzal sekeru!

Nožem pobodal běsnící násilník (24) svou bývalou družku (21), se kterou měl dvě malé děti. Na její matku (56) vytasil dokonce sekeru a rozsekl jí lebku. Neochránilo ji ani to, že držela v náručí útočníkovu malou dcerku.
K incidentu, který vyděsil celé Říčany u Prahy, došlo v únoru 1968. Zlotřilec od mladé ženy odešel po vlekoucích se rozporech v srpnu předchozího roku. Osudného dne se v bytě objevil pod vlivem alkoholu s tím, že si odveze své jízdní kolo.
Jakmile uviděl mladou ženu, okamžitě se do ní pustil. Vyčetl jí, že ji viděl na ulici s jiným mužem. Expřítelkyně mu však vmetla do tváře, že do toho už mu dávno nic není. V tu chvíli běsnící opilec vytáhl z kapsy kuchyňský nůž a zasadil šokované ženě několik bodnutí do ruky a ramene.
Když začala křičet, vešla do místnosti její matka držící v náručí maličkou dcerku svářícího se páru. Nevítaný návštěvník se ihned obrátil proti ní a několikrát ji sekl sekerou do hlavy. Mladší žena utrpěla lehčí, starší ovšem velmi vážná zranění.Útočník pak z domu uprchl, ale Veřejná bezpečnost ho zanedlouho dopadla. Prokurátor ho poté vzal do vazby a skončil ve vězení za těžké ublížení na zdraví.