Sůl má své místo nejen v kuchyni, ale i v kosmetice...

Příznivé účinky soli na pokožku a vůbec na celý organismus znají lidé již od nepaměti. Věděli, že solné koupele, peelingy a obklady přispívají k hydrataci, podporují přirozené obranné funkce kůže, zmírňují řadu kožních potíží a působí protizánětlivě. Jak jich můžete využít i vy?
Jaké soli vlastně existují? Malý přehled neuškodí…
Není sůl jako sůl. Existuje mnoho druhů solí, které se liší původem, složením, barvou či velikostí krystalků. Ty nejznámější jsou:
Kamenná
Těží se většinou z podzemí, kde kdysi vznikala odpařením vody v zálivech ustupujícího moře. Po vykutání se třídí, mele a čistí. Ze všech solí je nejchudší na minerální látky, obohacuje se jódem.
Mořská
Získává se ze solných lagun odpařováním vody za využití slunce a větru. Je bohatá na jód a mangan, dále na další minerální látky jako je hořčík, draslík, brom, vápník, zinek a selen.
Z Mrtvého moře
Svým složením je zcela odlišná od ostatních solí a obsahuje opravdu velké množství minerálních látek, zvlášť hořčíku, draslíku a sodíku. Není slaná, ale spíše hořká.
Himalájská
Jde o kamennou sůl, která se těží v Asii. Typická je pro ni narůžovělá barva, kterou má díky obsaženému železu, ale vzácností není ani bílá. Je sama o sobě poměrně bohatá na minerální látky.
Více o blahodárné soli a tipy na produkty najdete v tištěném Aha! pro ženy číslo 47.