Proměna bytu: Jak vznikaly noční stolky v ložnici?

Nejde o to, že musíte vymalovat v barvě hořčice všechny stěny, nebo nutně musí být v tomto odstínu nábytek. Čeho je moc, toho by mohlo být příliš. Díky zajímavým detailům a především díky doplňkům v podobě polštářků a podobně lze dát interiéru zajímavý šmrnc. Podívejte se tedy, jak designérka Martina vyladila ložnici. Do parády si vzala i staré noční stolečky a ze starých dveří vyrobila nevšední čelo k nové posteli.
1. Staré noční stolky dostaly nový, modernější kabátek. Po dohodě s majitelkou ponechala designérka čela zásuvek v původním fládrovaném dekoru.
2. „Úcta ke starému řemeslu mi nedovolila takovou krásu zcela zakrýt. Bohužel fládr na nočních stolcích byl po stranách poničený. Rozhodla jsem tedy zachovat alespoň čela zásuvek a vyměnit kování,“ vysvětlila designérka.
3. Ostatní části nočních stolečků pak byly opatřeny plnohodnotným nátěrem v požadovaném odstínu.
Co je fládrování?
Jedná se o techniku lakování nábytku ze 17. století, která se používá dodnes. Největší obliby dosahovalo fládrování v 19. století, kdy byly módní interiéry z tmavého dřeva. Jde vlastně o takový levnější způsob, jak imitovat na jakémkoli povrchu strukturu dřeva. Pomocí fládrování docílíte toho, že povrch, který potřebujete upravit, bude ladit s ostatními dřevěnými prvky v místnosti. A co víc? Každý fládrovaný kousek je 100% originál! Mistři lakýrníci mají každý svůj styl, takže opravit nebo okopírovat jejich ruku je zcela nemožné.
Více nápadů najdete v tištěném Aha! pro ženy číslo 46.