Průměrný český člověk sní více potravin než v roce 1950. Ačkoli spotřeba hovězího masa, chleba či brambor klesla, obecně sníme a vypijeme mnohem více. Obzvlášť co se týká cukru, alkoholu, těstovin a masa.Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.
Ted jsou ceny ovoce a zeleniny vyšroubovane tak že málokterý průměrný čech na to má takže musí jíst to co je pro něj cenově dostupné o zdravé vyživě to rozhodně není !
Kvantita není až tak podstatná, ale KVALITA. A to je dnes opravdu v některých případech šílené. I ten nejobyčejnější bílý jogurt za 1,30 Kčs (před rokem 1989) byl lepší než dnes ten nejdražší. Někdy s výjimkou jogurtů řeckých (a to také ne všech). Upečené kuře babičkou dnes nedoženu ani "zlatým" kuřetem za 150,-Kč .. atd. atd. atd. Nebyly všeho mraky, ale s ohlédnutím zpět - to podstatné bylo a kvalitní. Uzeniny měly min. 80% obsah masa, sýry nebyly náhražkami apod. A pro ty co jak zaseknutá deska opakují pořád dokola, že nebyly banány a pomeranče - nevím jak, ale když jsme je chtěli, tak jsme je měli. Možná s frontou, ale no a
lepo:
A k tomu veřovému masu: je dobré na mnoho způsobů.
Nebo nám ho chtějí omezit k vůli muslimským vetřelcům, kteří se v Evropě hodlají roztahovat a vnucovat nám jejich přihlouplé, středověké zvyky ?
lepo
za minulého režimu byly československé hygienické potravinářské normy strašně přísné a přežívaly i po 1989, jenže postupně jsme je museli upravovat kvůli obchodu se Západem a po vstupu do EU už máme problém např. odmítnout německé sajrajty 2. kat. a i ty polské, které nestíhají hygienici ani kontrolovat.Naše normy jsou pro Západ nepřijatelné,, tak se musely snížit.A tak se začalo jednat v EU o tom, že se nebude označovat země původu ( ne výroby, ale původu) a u některých ani doba expirace.
Všechno to co co nemá CZ kód, kromě pár výjimek hážu zpět do regálů. Pořád si myslím, že CZ je na tom o něco líp.