»Major Zeman« Brabec (81): Sice se vyhrabal ze srdečního kolapsu, ale... Špatná zpráva o alzheimeru! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

»Major Zeman« Brabec (81): Sice se vyhrabal ze srdečního kolapsu, ale... Špatná zpráva o alzheimeru!

Je to smutné, když jsou dva manželé těžce nemocní! Vladimír Brabec (81) prodělal už třetí srdeční kolaps, ale jeho manželka Naděžda (84) je na tom mnohem hůř! Trpí Alzheimerovou chorobou.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

britva
25. 07. 2015 11:12

co mi je do kovaného komunisty a jeho nemocí, vůbec nic. ať jde k čertu

bac-bum-bac
25. 07. 2015 14:55

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

baronessa
25. 07. 2015 05:46

Hodně lidí odsuzuje rodinu, když člověka s Alzheimerem raději svěří ústavu. Ano, je pěkné, když může zůstat doma. Umí si ale někdo představit, že nemocný psychicky terorizuje okolí? Nikdo se nevyspí - v noci chodí a mluví. Stálý dozor, aby nezůstal puštěný plyn. A když zkolabuje rodina, kdo se pak postará o ni? Mluvím ze zkušenosti, kolegyně je vzorný pečující typ, ale až měli skoro rozvrácenou rodinu, vnučka se babičky docela bála, manžel radši přespával v práci - pak se začal vyřizovat ústav. Bez odborníků si sebehodnější laik neporadí a nemocný může mít velikou fyzickou sílu, ovšem bez korekce rozumu.

amplituda
25. 07. 2015 10:12

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

anka
25. 07. 2015 14:13

"hodne lidi odsuzuje" at si kazdy trhne rukou, - starat se o cloveka nemocneho demenci zkratka jeden clovek nezvladne. ....kamaradka ma maminku v dome s peci, chodi za ni skoro kazdy den, plati jedne pani aby za mamimkou taky chodila nekolikrat tydne a brala maminku na kafe, na obed, na proc­hazky­....­..re­kla bych, ze to je pro maminku idealni pece.( po mamince zdedila dum, ten prodala a z tech penez hradi veskerou jeji peci).

jity
25. 07. 2015 14:37

Já bych nikoho neodsuzovala, nedavno ke mě přišla jedna ještě v docela mladém věku, ale také už nemocná a stěžovalai si, že ji manžel zbil. Překvapilo mi to, že by byl takový a ptala jsem se jí jestli má modřiny a ona se začala smát, že tak hrozné to zase nebylo. Zkrátka ti lidé si vymýšlí blbosti a jsou schopni udělat mrzutost. Bohužel to už nejsou oni, ale ta nemoc.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.