Drsný osud Ferdy (59) z Kamarádů: Přerazil si páteř, ochrnul a... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Drsný osud Ferdy (59) z Kamarádů: Přerazil si páteř, ochrnul a...

V legendárním seriálu Kamarádi (1969) hrál Ferdu, malostranského rošťáka, parťáka Válečka, Gábiny a Honzy. Do dalšího pokračování už ho nepozvali, asi se jim nehodil. „Herectví mně neimponovalo, chtěl jsem jít jiným směrem,“ vypráví dnes Michal Michálek (59). Vyučil se číšníkem, po revoluci si otevřel hospodu, žil si spokojeně, než přišel pád.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

Petr Sabó
14. 01. 2024 11:31

Po mnoha letech jsem se znova koukl na tento dětský seriál. Musím říct, že pan Michálek podal ze všech zúčastněných herců zdaleka nejlepší výkon. Jde jasně poznat, že má talent. Řekl bych na úrovni pozdějšího Tomáše Holého. Je paradox, že právě on se rozhodl v herectví nepokračovat, zatímco Marek Eben, který zde podal hluboce podprůměrný výkon, je dnes slavný. Tak to v životě chodí.

Uživatel_5503175
29. 08. 2023 20:30

Všechno nejlepší k svátku Ti přeje Helena, Lada ,Viktor jr.

ibuprofen
15. 06. 2015 12:17

Kecy v kleci, máte smůlu, že žijí pamětníci. Michálek nebyl do druhé řady kamarádů obsazen ze dvou důvodů- jednak ve svých sedmnácti už vypadal jako dospělý chlap a vedle "kamarádů" jako jejich strýček, jednak byl typický dětský herec, který s věkem přišel o svou spontaneitu, před kamerou už byl naprosto nepoužitelný. Žádná msta Janečkové, která mimochodem v roce 1974 ovdověla (jejím prvním manželem byl režisér Vladislav Delong,1928 – 1974).

jity
15. 06. 2015 09:31

Proč dost dětských hvězd má tak smutné osudy. Jinak pani Michálkovi přeji hlavně zdraví a nadále optimismu.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.