Vojtek o synovi: To, co prožívá, bych nikomu nepřál! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Vojtek o synovi: To, co prožívá, bych nikomu nepřál!

Čerstvý školák Matyáš (7) dostal od tatínka Josefa Vojtka k nástupu do první třídy skateboard a mohl vesele vyrazit do školy. Ve čtyřech letech ale malému Matýskovi diagnostikovali cukrovku a tak si na sebe bude muset dávat větší pozor, než jeho spolužáci.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

liskabystrouska
03. 10. 2014 19:59

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

bjuno
03. 10. 2014 11:12

Mírně plácáte oba. Je vidět že tou nemocí netrpíte. U diabetu 1 typu (který vzniká většinou v dětství ale mně například v 22 letech) slinivka NEPRODUKUJE INZULÍN VŮBEC, proto se musí inzulín injekčne aplikovat - nebo taky inzulínovou pumpou. U diabetu 2 stupně sice slinivka pracuje a produkuje inzulín, ale né tolik co tělo potřebuje. Proto je nasazena léčba buď tabletami, nebo v tom lepším případě pouze dietou. Dieta je potřebná samozdřejmě u obou typů diabetu. Komplikace jsou při OBOU typech diabetu. Počínaje poškozením cév a konče třeba u játry, žaludku z užívání tablet. NENÍ PRAVDA, že při prvém typu diabetu se již dítě narodí s poškozenou slinivkou. Dodnes se přesně neví jak to je a spouštěcích mechanizmů cukrovky je více . od dědičnosti, po stres, virózu, infekční nemoci i nezdravý životní styl.... Je vidět že pánové "petrmetr" "ararat" o tom moc neví.....
A pro MUDr "fortuna": cukrovka se léčit zatím NEDÁ !!!! Dá se JEN KOMPENZOVAT !!!!

ararat
03. 10. 2014 12:40

já že o tom nic nevím,ale no ták,jsem diabetička několik let,asi těžko bych o tom něco nevěděla...a v čem nemám pravdu'?

ararat
03. 10. 2014 12:43

napsala jsi to samé co já,jenom si to napsala jinými slovy,tak co jsem plácla opravdu netuším,ale ráda se nechám poučit...

fortun
03. 10. 2014 13:56

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

petrmetr
03. 10. 2014 07:34

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

petrmetr
03. 10. 2014 07:42

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

petrmetr
03. 10. 2014 07:27

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

petrmetr
03. 10. 2014 07:24

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

fortun
03. 10. 2014 06:10

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

petrmetr
03. 10. 2014 07:20

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

petrmetr
03. 10. 2014 07:25

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

fortun
03. 10. 2014 13:53

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

ararat
02. 10. 2014 15:14

cukrovka je nemoc celého těla a při tom nic nebolí a v tom je zrádná..strach z bolesti je signál,že něco nefunguje,u cukrovky nemusí signalizovat nic a už ji můžete mít vysokou...přeji Matyáškovi hodně zdraví

petrmetr
03. 10. 2014 07:28

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

ararat
03. 10. 2014 08:54

,,bože můj,tady si někdo zase prosazuje jak tomu rozumí..tak pořádně čti,než něco napíšeš,já někde píšu že to není problém?..já píšu o tom,že cukrovka NEBOLÍ A JESTLI JE 1 TYPU NEBO 2 TYPU NENÍ ROZDÍLU,jenže vědci ještě nezjistili,proč už takových malých dětí ta slinivka nepracuje a nevytváří inzulín jak má.Že je cukrovka nemoc celého těla je pravda,jenže člověk to necítí.Pokud cukr stoupne není nebezpečné,jenom to že ohrožuje hlavně cévy a s tím,že hrozí mrtvice atd.Hypoglykémie zabíjí a proto se musí hlídat glukometrem v jakém stavu máme cukru v krvi.Tak nevím co já plácám.Tak že opak je v tvém případě je pravdou.

cernykondor
02. 10. 2014 14:55

Dělejte mu často zelené fazolky. Můj otec žije s cukrovkou v pohodě a letos mu bude 97 roků. Já fazolky dělám na kuřecím vývaru, trochu sladké papriky, drceného kmínu, bobkový list a nakonec smetana. Je to jídlo tzv z jednoho hrnce, protože se k luskům přidávají brambory.pokrájené na plátky. Kdyby to opravdu nechtěl jíst, tak mu je mixujte. Přidat se dají do polévky, do guláše. Často jídlo namísto moukou zahušťuji mixovanou zeleninou.

petrmetr
03. 10. 2014 07:29

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

beladona
02. 10. 2014 14:30

Cukrovka je šíleně nebezpečná a zákeřná a tak přeju, všechno nej nej.Líbí se mi, že jako otec funguje , protože pro toho kluka je to báječný mít príma tátu, i když ne děnně.Pocit, že se může bez výhrad spolehnout , to se cení

fortun
03. 10. 2014 06:11

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.