Nepřicházíte také o tisíce? 10 největších omylů o důchodu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 26. dubna 2024

Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav

Nepřicházíte také o tisíce? 10 největších omylů o důchodu!

Dá se předem zjistit výše důchodu? A započítá se vám do něj i práce načerno? A má něco společného minimální důchod a minimální mzda? Aha! vám prozradí pravdu o nejčastějších důchodových mýtech.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

lahny
06. 12. 2016 09:48

Jakmile jste nezaměstnaní, tak vás na důchodě okradou.
Ano, stát za vás platí sociální a zdravotní pojištění, čili na počet let se to do důchodu započítává, ale pokud nezaměstnanost trvá déle a už nepobíráte podporu, tak nemáte žádný příjem, tudíž není z čeho vypočítat důchod.
V době tohoto zkur...ého kapitalistického systému jsem byl celkem 4 roky bez práce a nepobíral jsem žádné peníze.Vypočítali mi důchod, ale mám ho o 6 - 7 stovek menší.

babapsi
18. 08. 2014 14:36

úřady placené z našich daní nefungují, ale pro cigoše fungují, těm se vypočítá i to o čem nikdo neví, že má nárok!

koko61
18. 08. 2014 12:42

A proč až na základě písemné žádosti?? Proč to nemůže ČSSZ v Praze automaticky důchodcům vypočítávat sama? Víte co je lidí, kteří to ani nevědí, natož aby si o to žádali a ani neumí žádost vyplnit. Zkrátka ČSSZ počítá s tím, že spousta pracujících důchodců nepožádá o nový výpočet a peníze zůstanou ve správě korupčníků, tomu říkám bordel A že to nebudou zanedbatelné částky

nyctereutes
19. 08. 2014 12:26

A proč jen v Praze?

koko61
19. 08. 2014 12:36

Protože o důchodech, přeplatcích, výpočtech rozhoduje pouze ČSSZ v Praze, tam je hlavní centrála. I přesto, že jsou v každém okresním městě pobočky OSSZ, ty jsou jenom prostředníkem, kde se žádosti podávají, ale vše stejně zasílají do Prahy na ČSSZ a ta rozhodne.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.