Nevyplacené dávky ženou lidi do bídy! Helena s dcerou Sofinkou: Nemáme za co jíst! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Nevyplacené dávky ženou lidi do bídy! Helena s dcerou Sofinkou: Nemáme za co jíst!

Helena (42) s dcerkou Sofinkou (6) si sáhly na dno. Už několikrát. Nyní kvůli sociálním dávkám, které jí už dva týdny nepřišly na účet, nemají s dcerou co jíst. Už více než tři týdny! A nikoho to nezajímá...
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

jakeline
26. 01. 2014 06:35

Lidé chtěli kapitalismus tak ho mají nelíbila se jim totalita že měli jistou práci i pravidelný příjem ted to mají sympatizanti tohoto systemu lepší nepřejídají se aspon nemají vysoký cholesterol když nemají co jíst i to má své vyhody.

jakeline
26. 01. 2014 06:32

Lidé chtěli kapitalismus tak ho mají nelíbila se jim totalita že měli jistou práci i pravidelný příjem ted to mají sympatizanti tohoto systemu lepší nepřejídají se aspon nemají vysoký cholesterol když nemají co jíst i to má své vyhody.

vykutalena.vdova
16. 01. 2014 07:03

To je ale přece v kapitalismu normální, ne??? Není žádné právo na práci ani na bydlení.....Máme svobodu..dělej si co chceš, chcípni si kde chceš...

anezat
15. 01. 2014 12:25

No já nevím, ale takových lidí jsou spousty a nelezou do bulváru. Nikdo tu za nic samozřejmě nemá zodpovědnost a exekutoři se z těchto případů čím dál víc pakují, protože parlament proti nim nezakročí včasným schválením patřičných zákonů. Smutné. Jediná obrana - nechat se vyfotit v bulváru a aspoň tak dát o sobě vědět. A to paní ví moc dobře. Pak se najednou najdou lidé, kteří něco pošlou a nic za to nechtějí.

w.mojko
15. 01. 2014 09:30

Osamelé ženy to majú ťažké...tiež som z jedného platu živila tri deti-5 rokov naraz dvoch vysokoškolákov a stredoškoláka-a mala som sakra čo robiť, aby sme vyžili. Za 15 rokov som si kúpila jeden kabát, s dcerkou sme si ho podľa potreby požičiavali.Nikto mi nič nedal a za celú dobu som si nepožičala ani korunu (stud, ale aj obava,žeby som nemala z čoho vrátiť dlh).Občas som dala posledné peniaze deťom na stravu a ubytovanie,a nám zostali len zásoby v chladničke a mrazničke. Niekedy získali nejakú brigádu, ale škola bola prioritou a moc príležitostí pre študentské brigády nebolo. Nikdy ale deti neboli hladné,ani zanedbané.Značkové oblečenie až keď boli sebestační.Svojim sposobom dobrá škola do života,naučili sa skromnosti a vážia,do čoho investovať...

b.r.s.a
15. 01. 2014 09:38

Přesně tak ,

b.r.s.a
15. 01. 2014 07:31

Proboha,jděte už s těmito články do hajzlu.
Já měla dvě děti 3 a 6 let,ovdověla jsem a taky jsem byla sama. Pravda ""za komunistů "" byla školka i družina pro mne zdarma,ale teď mají demokracii,tak o co jde ??? !!!
Dneska mám důchod 9000,- i když jsem celej život dělala a děti vychovala i vystudovaly . Taky se mi nikdo neptá jestli mám nebo ne.
Jedné takovéhle poslali lidé peníze,ona koupila holce jakousi plastovou sedačku za 4500,- sobě novou bundu,protože ta loňská už nebyla IN ,ale svítila svíčkama.
Neříkám,může se stát cokoliv ,ale oni si dneska ty mámy myslej,že se o ně bude pořád někdo starat a ono to vždycky nějak dopadne.
A nikdy !!!!!! se nestalo,abych neměla alespoň drteček "kdyby náhodou" .

smazan_20150109
15. 01. 2014 08:33

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

b.r.s.a
15. 01. 2014 09:35


No coment

b.r.s.a
15. 01. 2014 09:41

Ale nežila jsem v demokracii
nemohla jsem prý do Jugoslávie , neměli jsme prý banány atd.... a nestěžovali jsme si .
Oni to dneska všechno mají a stěžujou si ????
A navíc, nevím co jste zač,ale Vy jste snad četl,že bych fňukala??
Na rozdíl od těch chudinek maminek vyjdu a nelezu do Blesku nebo AHA nebo do televize,ale makám !!!!!!!!!!!! Hezký den přeji

smazan_20150109
15. 01. 2014 09:44

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

b.r.s.a
15. 01. 2014 09:54

Tak,tak , ale Vy do důchodu asi ani nepůjdete .Pak bych byla zvědavá jak budete fňukat,jak budete chválit ....

fjdksla
15. 01. 2014 11:55

Víte, b.r.s.a., háček je v tom "za komunistů". Měla jste zajištěnou práci a plat. Kdybyste onemocněla roztroušenou sklerózou jako paní Helena, dostala byste invalidní důchod, který by vám pravidelně chodil. Kdybyste byla rozvedená a ex neplatil, šel by si sednout do báně a na alimenty by musel vydělat tam. Jak se vám žilo, si dovedu živě představit, protože jsme to prožili taky- matka ovdověla, když nám bylo 3 a 5 let. Vůbec to nebylo jednoduché, žili jsme tak, jak i vy- skromně, ale nikoli bídně. Základem ale byla jistota práce. Nelze srovnávat nesrovnatelné. Podmínky se velice změnily, a v tomhle směru bohužel k horšímu.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.