Tomáš (10) a asistenční retrívr Roky bojují s lidskou zlobou: Vypadněte s tím psem! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Tomáš (10) a asistenční retrívr Roky bojují s lidskou zlobou: Vypadněte s tím psem!

»Vypadněte s tím psem!« Tuto větu by autista Tomášek (10) a jeho maminka Romana (35) z Karlových Varů nikdy neměli slyšet. Speciálně vycvičený terapeutický retrívr Roky může s Tomášem podle zákona kamkoliv. Přesto rodina musí bojovat s lidskou zlobou.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

romana1310
11. 12. 2013 08:34

diodaa: to jsou pěkné hlouposti, co tady píšete. Asistenční pes je vycvičen tak, že v obchodě nesmí na nic reagovat, natož olizovat!! Skládáme přísné zkoušky v běžném provozu, v obchodech, v restauracích...Pes si nikoho nevšímá, naopak máme problém s tím, že lidi mají tendenci ho hladit, přestože je viditelně označen vestičkou, na které je napsáno "nehladit, pracuji"!! A slepeckého psa byste taky nechal uvázaného před obchodem? A co takhle nechat venku zaparkovaný invalidní vozík nebo kočárek s dítětem??? Přesně s takovými názory a lidmi nejvíc bojujeme. Ono je dost těžké jít se synem nakoupit, aby to proběhlo v klidu a když pak ještě mám bojovat s nepochopením okolí a synovi pak vysvětlovat, proč jsou lidi tak zlí, tak je to občas nad moje síly....

0707
09. 12. 2013 12:22

Někteřl dvounožci jsou prostě MAGOŘI!!! Já chodím se svým psem zásadně všude je to mé druhé já a kdyby ho někde nechtěli vpustit, tak prostě příjdou o tržbu! Zatím se to nikdy nestalo. Jezdí s námi prostě VŠUDE! Ovšem Retrivra mám na zahradě a řeč je o srnčím pinči

setroseuros
08. 12. 2013 14:19

ten pes je jiste cistejsi nez mnoho lidi, kteri do obchodu vstoupi!!! napr bezdomovce nevyhodej i kdys pachne na kilometr!!! Pes jelikoz je cvicenej, jiste prene, vi co smi a co ne!! Jak muze ten kluk chudak znest to, kdys vidi co se kolem nej neustale deje, kvuli jeho milackovi! Takto se ma chudak dostat z choroby s kterou bojuje od mala? Asi vi chudak, proc se tak boji lidi!! A jeste neco: V miste bydiste ho jiste znaji cela leta a vedi jaky ma kluk problem tak o to mene chapu ty lidi.... Drzim mu pesti at se k nemu zacne okoli konecne spravat jinak! V Americe by se tohle nikdy nemohlo stat!! Tam si lidi vedi pomahat Tam kdyz napr. spadne kote do kanalu jde ho zachranit cela vesnice! Tady? Tady se rekne Vzdyt je to jen kote.... SNAZME SE ZMENIT POSTOJ K BLIZNYM HLAVNE V SOBE !!

3dots
08. 12. 2013 12:29

Diodaa: tady se nebavíme o volném pohybu v obchodech všech psů, ale o asistenčních! Takže ta přednáška o tom, co mají psi na tlapách či co olíznou je hezká, ale od věci.
Doporučuji nechat sobě udělat stěry z bot, výtěry z pusy a uvidíte, že ač zdravá, máte na sobě stejně bakterií jako ten pes. Jinak: chrchlající lidé nad potravinami, co si ani nezakryjí hubu vás nechávají v klidu? V pekárně jste byla, víte jistě, že nekoupíte rohlík, který se vyválel po zemi?
Alergie (na psa?) - a co potravinové alergie díky ečkům a dalším přidatným sračkám? Nevadí? Řešte problémy a ne prkotiny.

prroud
08. 12. 2013 12:59

,absolutne me z duse napsany!!!Lidi casto zapominaji,ze jsou stejny jako kazdej dobytek na polich! V principu , samozrejme nic proti hygiene,ale kolik mame celkove asistencnich psu,navic,o tyhle je jinak postarano,prakticky se nehnou od svyho cloveka,navic jak je psano,jsou jeho soucasti. A taky dobre vidime jak se lidskej dobytek neznalej zakona,ale i lidkejch hodnot chova,no bravo

tondapraha
08. 12. 2013 12:26

Lidi jsou nehorázný,***.To se ví,ale že už i na nemocné děti toje už,moc.Té ženské,co vyhazovala kluka s asis.psem bych přál stejnoiu nemoc,aby toho psa potřebovala také a všude jí vyhodili.Zajímalo by mě,jak by ta maškara,reagovala.

dodo57
08. 12. 2013 12:20

No a co když Vám vleze od supermarketu nějaký špinavý od hlavy až k patě bezdomovec, který vidí vodu maximálně 1x za měsíc, smrdí, ruce upatlané a potom jde nakupovat příklad pečivo a nebo další nebalené potraviny, co potom lidi řeknou jestli je pes čistotný. Asistenční psi pokud vím tak jsou pod přísným veterinárním dohledem. Lidé by měli takovým osobám spíše pomáhat a ne je vyhazovat, nedej bože že by se mu to stalo osobně, potom bude mluvit jinak.

diodaa
08. 12. 2013 11:15

I já mám moc rád pejsky, ale do obchodů a obchodních domů vůbec nepatří. Májí bakterie a hrozí především alergikům a vnímavým lidem. Uvědomte si, že pes olíže i čichá třeba lejno, prostě všechno. Může to mít na tlapičkách, na zoubkách i jazyku. Ted šlápne někde v obchodě, nebo někde lízne na přepravku, zaměstnanci tam pak dají rohlíky, a neštěstí je pro desítky osob jasné. Všichni chceme býti zdraví, a dodržujeme hygienu ve svém životě. Potom se divíme kde se ty choroby berou, ano i tam se může skrývat nákaza, v nevinosti a kráse psů které milujeme. Mějme je rádí, ale do obchodů by v žádném případě mít přístup neměli, a to bez rozdílu. I v demokracii jakou máme, nebo spíše nemáme, by měli platit hygienická pravidla.

drakoska11
08. 12. 2013 11:32

Myslím, že se tak trochu mýlíte... Mám své děti a nikdy nebývaly nemocné a zdravé jsou i teď jako dospělé.
Také jsem jezdila na tábory s dětmi celých 20 let a mohu Vám sdělit, že pokud byl nějaký problém (střevní chřipka a pod.) vždycky se to týkalo z 99% děcek, která doma žila v extrémně hygienickém prostředí. Tedy neustálé dezinfikování všeho.
Neznamená to, že my jsme doma žili ve špíně a nebo se normálně nemyli.. ale když dítěti upadl v přírodě (ne na ulici ve městě) rohlík, nebyl to problém.. stejně jako olíznutí ruky od psa či kočky. Zdravé tělo si při setkání s infekcí vytváří přirozeným způsobem protilátky.

colombina
08. 12. 2013 11:46

hlavně, že na botě toho do krámu přinesete mnohem víc než se vejde na jednu psí packu..... jste hlupák člověče, lidi jsou mnohem horší čuňata než psi

babcahanca
08. 12. 2013 11:56

diodaa, já si myslím, že psík je už z toho důvodu, že je v kontaktu s malým dítětem pod veterinární kontrolou a jistě je vycvičen tak, aby nečichal k pečivu a pod.
Jinak samozřejmě jsem taky toho názoru, že zvířátka, se kterýma jde zdravý člověk na procházku jej do obchodu brát nebude. Asistenční pes je přece něco úplně jiného - doprovází člověka, aby mu byl ku pomoci.

jezibababa
08. 12. 2013 12:03

A když přijdou do obchodu nezodpovědní rodiče, kteří posadí dítě přímo do vozíku (i s botama, na nichž je přinejmenším tolik nečistot a infekce jako na psích tlapkách), to Vám nevadí? Vy si na stejné místo třeba pak dáte (byť zabalený) chleba. Díky této bezohlednosti a neschopnosti pracovníků jednoho hypermarketu usměrnit tyto neukázněné lidi jsem tam přestala nakupovat.

colombina
08. 12. 2013 12:53

jezibaba

babcahanca
08. 12. 2013 08:05

Tomášku, drž se, přeji Ti hezké Vánoce. Pohlaď za mne Rokyho

mrdounberlusconi
08. 12. 2013 09:00

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

drakoska11
08. 12. 2013 10:54

I já přeji celé rodině včetně Rokyho krásné a klidné svátky

romana1310
11. 12. 2013 08:36

Děkuji za pozitivní ohlasy....

romana1310
11. 12. 2013 08:36

babcahanca. děkujeme, Tomáškovi i Rokýskovi to vyřídím..

abvydavatelstvi
08. 12. 2013 08:04

Už jsem to psala několikrát... dnešní Svět je plný násilí a brutality.. podporují to média a výrobci různých filmů... pokud se to nezačne omezovat lidé budou čím dál horší...
Žit se dá i opačně v klidu a lásce ke všemu a všem... i ke zvířatům a přírodě... hlavně se to musi učit děti od malička...

mrdounberlusconi
08. 12. 2013 09:00

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.