Matce dvou dětí, která má 33 Kč na den, svitla naděje: Lidé už ale nabízejí pomoc! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Matce dvou dětí, která má 33 Kč na den, svitla naděje: Lidé už ale nabízejí pomoc!

Osudem krutě zkoušené Kateřině Hrbaté (38) z Brna svitla jiskřička naděje. Její situace už nevypadá tak beznadějně. Ženě, která přežívá se dvěmi dětmi s pouhými 33 korunami na den, se na základě článků v deníku Aha! ozvali lidé a nabídli jí pomoc.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

volevolevole
06. 08. 2013 09:25

Čočko­vá,ze­leni­nová,­bram­boro­vá,čes­neko­vá,do­konce se podaří i fazolový guláš,čočka s vajíčkem a cibul­kou,těs­tovi­ny,za­peče­né brambory,zvládám to i v dnešní době musím jen trochu přemýšlet a hlavně nebýt líná a opravdu uvařit.Nemám recepty,improvizuji z toho,co mám doma nebo využívám akce a podle toho si vymyslím jídelníček.

volevolevole
06. 08. 2013 09:26

Toto měla být odpověď zavodskat

zavodskat
07. 08. 2013 00:28

aha děkuji ale i tak do 33Kć bych stěží zvladla tu česnečku... i koření je potřeba a vim co kolik stojí.. teměř deně jezdim na nakup... a jen brambory stojí 2kg 55Kč i víc (většínou nemají volně) a přece je nebudu zamekat samotne.... ale to je jedno jen jsem se ptala. takovy blafy bych stejně nedělala to by tu nikdo nejedl max ta česnečka a čočkova. nebo spagety s kečupem by se jestě zvladli...

marcelka5
05. 08. 2013 16:24

chudák žena nemá na jídlo pro děti ale na umělé nehtíky jí zbyde,jen jí posílejte tahle to skutečně mocinky potřebuje

volevolevole
05. 08. 2013 15:33

Je zvláštní,že ostatní články, které navazují na tento mají odstraněnu diskuzi.I když z některých příspěvků tady je mi nanic.Zajímá mě osud této rodiny,ale opravdu i za 33 korun bych navařila hrnec polévky na celý den a necpala bych děti vekou a nutelou. I brambůrky s mlékem by byly lepší.

zavodskat
05. 08. 2013 16:12

prosim o recept na tu polevku za 33Kč to snad nejde možná tak před deseti lety...

drakoska11
06. 08. 2013 18:23

Ale jde to i dnes... 2-3 hrstě nadrobno krájené zeleniny
(co dům dá..kapusta, pórek, mrkev, celer, květák,.. prostě kousky toho, co zbylo a nebo může být o levná mražená směs cca za 12,- Kč). V hrnci rozpálit dvě lžíce oleje, orestovat zeleninu, zalít vodou a nechat povařit. Ochutit solí ev. kouskem masoxu. Pak jsou dvě možnosti. Buďto udělat z kousku tuku (nebo 2 lžic oleje) a trochy mouky jíšku a polévku s ní zahustit a nebo nasypat vlasové nudle. (celý sáček stojí od 8,- Kč).
Polévka krásně voní, je dobrá a s krajícem chleba nemá nikdo hlad. Ani na bramroračku nejsou náklady vyšší. Stejně tak na hrachovku a nebo pórkovou. Dále je možná uzená.. 1 kg žebírek stojí 19,- Kč a k tomu kousek mrkve, celeru a 2-3 hrstě krup...
Vím, co mluvím/píšu. Léta jsme měli "vysoko do žlabu" a teď, když jsem již sama a v důchodu, zase obracím každou korunu.

zavodskat
07. 08. 2013 00:35

ok děkuji třeba se mi to jednou hodí.. ale zatim určitě ne.. tohle určitě nebudu vařit malejm dětem. devíti měsíční a dvoulety potrebuje i maso, ryby a čerstvé potraviny.. a nudle si dyztak udělam sama jedno vajíčko a troska mouky snad vyjde levněji než 8 Kć

merrylou212
04. 08. 2013 13:02

pro fiala220:tak jsem si přečetla podle vašeho odkazu veb. stránky-skoro bych řekla-věhlasný lékař-otřesné, že touto formou žebrají o peníze!! Nedá se tomu ani věřit !!! Ten musel mít dobře nasysleno než se mu ten úraz stal, mikrochirurg, stáže po celém světě ...no blbci, posílejte !!!

fiala220
04. 08. 2013 12:46

Zde odkaz na jeden z mnoha - zdroj Google.
Třeba vám pomůže při rozhodování, jestli pomáhat nebo ne.
http­://www­.zna­myle­kar.cz­/josef-hrbaty/plasticky-chirurg/brno

marcelka5
05. 08. 2013 16:25

podle mě si vydělával dost měla šetřit a né vše rozházet..........

avina
04. 08. 2013 11:10

Když půjde praco­vat/u­klízet­,jak píše.../,tak bude mít méně než nyní/­soc.dáv­ky/.Men­ší byt-na vesnici-pomoc od přátel...Hodně lidí takto žije,proto ztrácí bydlení,exekuce...

merrylou212
04. 08. 2013 10:42

Dobrý den,možná si vzpomenete na srdceryvný příběh rodiny z Nového Jičíně-Žilin, kde rodině Mikulenkových vyhořel dům, údajně od vadné šňůry vařiče.Dům neměli pojištěný.Lidé z celé republiky jim poslílali peníze, hodně vysokou částku dala charita, protože případ byl velmi medializován-Mikulenkovi si požádali o státní podporu-Kalousek jim poslal ze státní kasy dosti vysokou částku.Jistá firma zdarma provedla úklid vyhořelého staveništ.Budou mít prakticky zadarmo nový dům. Rodiny po povodních v NJ-Žilině dostali kulové. Nakonec se přišlo na to, že kradlí načerno elektřinu ze sloupu, proto vyhořeli. Sousedé jim poskytli ubytování-po dobu výstavby jejich nového domu-odměnili se jim tak ž-byt jim zdemo­lova­li,za­neřá­dili, museli se vystěhovat. Nevím,kde teď prozatimně bydlí. Tak nevím, jestli bych na takovouhle mediální masáž na něco ještě přispěla.Žena plast.chirurga-chtěla bych mít jeho prachy.Určitě byl pojištěn,chudý určitě nebyl, dávky pro ženu+ 2 děti , soc.-nemusí žebrat touto cestou.Můj názor.

Thyronx
03. 08. 2013 21:44

Kultura národa se VŽDY pozná na diskuzích v tisku.
Jako důchodce v Americe jsem s manželkou na důchodě v přepočtu 90-95,000 Kč měsičně. Kolik z toho je z Čech se stydím napsat. Jo staral jsem se starám se a na dobročinné účely dávám měsíčně. To je snad povinnost.
To že pan doktor přišel o ruku ho neomlouvá. Jsou tu lidi a nemají ani jednu nohu a ani ruce a vydělávají. Věřím že si ta paní najde práci třeba noční. Zejména až děti povyrostou a budou už moci být samy pár hodin. Lidé v Čechách si pomáhají stát nikoliv. Politici se zajímají o osudy lidí jen několik dní před volbami nebo kroužkováním. V den voleb už vás mají na háku.

wernerovamagdalena
03. 08. 2013 20:22

Paní Hrbatá dává dětem veku s nutelou. Co kdyby zkusila něco uvařit ?

drakoska11
06. 08. 2013 18:30

Přesně tak. Kilo brambor a z nich kaše.. třeba "nastavovaná" a navrch rozpéct kousek uzeniny.. (brambory 12,-, 10dkg uzeniny 10-12,-, 0,30 l mléka 5,-) ..takže zbyde i na krochu zeleninového salátu...máme přece sezónu. Ani bramborový guláš nevyjde dráž a nebo třeba lívance... To asi, bohužel, paní Hrbatá vůbec netuší

mrdounberlusconi
03. 08. 2013 19:30

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

b.r.s.a
03. 08. 2013 19:45


vždyť i za to hovňo co odplave musíš platit , tak proč ho dávat,

mrdounberlusconi
03. 08. 2013 19:29

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

b.r.s.a
03. 08. 2013 18:46

Ani Ň bych nedala.
Mě stát za celoživotní práci ,navíc jsem byla od 29 let vdova a vychovala jsem dvě děti a dokonce i vystudovaly,tak mám 9000,-Kč
Nyní mi přidali 60,- ,to je 2 Kč!!! na den a za to si mám přispět na ener­gie,v­odu,­oble­čení,­hygi­enu a samozřejmě jídlo a další......
Jelikož mám sice nemocného manžela,ale mám,tak není nárok na nic.
Postarala jsem se i o mamku až do smrti a nikdy !!!!! a nikdo nám nepomohl a musela jsem se postarat sama.
Ať jde paní makat,nebude holt ""dáma"" ,ale takových lidí ,kteří mají téměř nic je většina a taky nelezou do Blesku.Že se nestydí.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.