Ministr Kalousek: Jídlo zdražíme, knihy ne! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. května 2024

Svátek slaví Zikmund, zítra Alexej

Ministr Kalousek: Jídlo zdražíme, knihy ne!

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) by rád prosadil zvýšení základní sazby DPH na 19 procent. Obavy z další zdražovací tsunami se ale snaží uklidnit tím, že je zároveň pro opětovné snížené sazby, kde by zůstaly například knihy.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

bohatypodnikatel
01. 02. 2012 16:28

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

illis
31. 01. 2012 20:22

mi vadit vůbec zvýšení cen za jídlo. Ale to on mi neudělá, aby mi laskavě přidal, on totiž sám má dost a ostatní ho vůbec nezajímají . Zrovna tak jako Drábka , ten je vysmátý , jeho pohled mluví za vše. Takoví nemají ve vládě co dělat . Vláda má mít zájem, aby lidé byli v zemi spokojení, aby měli práci a mohli si užívat příjemný život. Aspoň tak příjemný, jako mají oni sami. Mají být takové zákony, které zabrání tunelování, neoprávněného převádění majetku, přiměřené platy i pro rádoby umělce a ne statisícové honoráře a další odstranění nepravostí. Viz článek o majetku Karla Heřmánka. Bohužel dotovaného státem. Když si vzpomenu, jak Nečas obhajoval obrovské odměny Nagyové s odůvodněním, že dře jako kůň, tak si myslím, že žádného koně v životě neviděl dřít .

bohatypodnikatel
01. 02. 2012 16:29

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

bobosa
31. 01. 2012 13:33

Škoda že naše republika nemá žádného odstřelovaše..To by byl panečku terč..

alixie
31. 01. 2012 10:37

Jsem odjakživa velký čtenář. Nyní jsem v důchodu, knihy nekupuji, jednak kvůli cenám a jednak kvůli místu. Chdím ale do knihovny, knihy si vypůjčuji a to mi vyhovuje. Ráda si knihy prohlížím za výlohama i v knihkupectvích a můžu říct, že 80 % nabízených knih je šunt, čtení na úrovni nejvýš červené knihovny, a to hlavně od cizích autorů. Po čase jdou knihy do prodejen Levných knih, sníží se o neuvěřitelné částky, a stejně jsou neprodejné. Jak je to možné, komu se to vyplatí? Kdo na tom vydělává? Je zjištěno, že čte stále míň, obzvlášť děti skoro nečtou. To všechno musí dotovat stát, tudíž to jde z našich kapes. A pan Kalousek tomu chce dávat nižší sazbu než potravinám, bez kterých se nedá žít. Je to všechno "na hlavu".

xell
31. 01. 2012 11:48

Na hlavu je především Kalousek!!

zadnice
31. 01. 2012 10:00

Srovnejte si množství a peníze vynaložené na knihy a léky s náklady na jídlo a vše ostatní. Když to zvedne na 19 nebo dokonce 20%, tak získá opravdu balík na další rozkrádání a rozhazování. Ale spousta lidí si bude myslet, že je Kalousek "lidumil".

tomik007
31. 01. 2012 08:13

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.