Iveta Bartošová a její boj o Artura - Štaidl a Pomeje: První vážný konflikt!

PRAHA – Jen několik dní po sňatku Jiřího Pomeje (43) s Ivetou Bartošovou (42) se zkrachovalý producent bezohledně pustil do zpěvaččina expřítele a otce jejího syna Artura (12) Ladislava Štaidla (63)! Artura sotva poznal a už zpochybňuje, jak ho vlastní táta vychovává! Lidé ze zpěvaččina okolí však tvrdí, že nedobré úmysly by mohl mít i s Ivetou a jejím synem!
„S Arturem teď trávíme dost času a jsme si poměrně blízko. Hodně jsme se poznali o prázdninách v Dubaji. Nechovám se k němu jako k dítěti, přistupuju k němu jako k dospělému, což asi na té druhé straně (u svého otce Ladislava Štaidla – pozn. red.) nepoznal,“ svěřil se magazínu Práva herec, který se snad až nestydatě povyšuje nad Arturova skutečného tátu. Štaidl výrokům Jiřího Pomeje nevěřícně přihlíží. Ostatně jako všemu, co Pomeje s Bartošovou v poslední době dělají. V deníku Blesk například komentoval jejich svatbu: „To, co jsem slyšel a viděl, byla šaškárna a ostuda. Nechci na to ani myslet, asi bych zahynul.“
Pomeje se ale dušuje, že ho Artur opravdu uhranul. Všiml si u něj, že má absolutní hudební sluch a nejspíš rozjede kariéru v showbyznysu. Hudebním odborníkům je ale hned jasné, kam tím Pomeje míří: „To by se jistě Jiřímu hodilo – dítě Ivety Bartošové by bylo pro jeho manažera parádním kšeftem...“
A ten by Pomeje potřeboval jako sůl. Už léta se totiž potýká s obrovským dluhem cca 60 milionů korun. „V konkurzu jsem už tři a půl roku, všechno mi vzali. Co vydělám, jde na konto správkyně konkurzní podstaty, takže nikdy peníze nedostanu do ruky.“ popsal sám v magazínu Práva. Což je ovšem v rozporu s tím, co tvrdí správkyně konkurzní podstaty Tereza Klečková. „Má mi podávat pravidelně informace o svých aktivitách a předávat mi za ně své příjmy. On ale nečiní ani jedno,“ říká.
O tom, zda bude vliv Jiřího Pomeje na Artura větší, může být jasno už dnes. Soud má vyřknout verdikt o tom, komu bude Artur svěřen do péče. Ten je nyní, když jeho otec rehabilituje po operaci bederní ploténky, u matky Ivety a kvůli tátově chorobě asi soud tenhle stav posvětí jako definitivní.
„Soud ani žádné konečné stanovisko nemusí vyjádřit. Stačí, když (Štaidlovu) opatrovnickou lhůtu neprodlouží a situace se automaticky vrátí do stavu před únorem, kdy měla syna v péči ještě jeho matka,“ řekl Štaidlův právník Josef Lžíčař.