Těšte se: Bombarďáci zase spolu! | Ahaonline.cz

To je radosti! Útočné duo Milan Baroš (vlevo), Jan Koller si v sobotu zahraje zase spolu!

PRAHA – Konečně spolu. Zdraví a silní. Trenér Brückner má ve fotbalovém nároďáku zase pohromadě nejlepší útočnou dvojku. Vedle sebe postaví Jana Kollera a Milana Baroše. A ti dva mohou předvést parádní divadlo.

● Takhle je přece chcete vidět: Jan Koller a Milan Baroš vedle sebe v útoku

● Třináct měsíců si společně nezahráli ostrý zápas

Lidé se těší, že oba elitní útočníci rozpoutají gólovou kanonádu.

Sobotní kvalifikační zápas se San Marinem v Liberci je pro oba dobrý k rozehrání. V klubech se jim nedaří podle jejich představ, nemají dobrý rok, sužovala je zranění, a teď je čas na změnu. Touží po pohodě, chytají formu. A tak je přece chcete vidět. V plné parádě, jak společně rozcupují každého soupeře. Jako kdysi. „To víte, že se moc těším. Jak si zahraju ten náš fotbal, konečně vystřelím na bránu a taky se dostanu do nějakých šancí,“ doufá v lepší časy Jan Koller. V Monaku dal jen jeden gól, nedostává se do šancí, nedostává ani pořádné přihrávky. „Doufám, že přijde vysvobození a že San Marinu nějaké góly dáme,“ věří dlouhán v českém útoku.

Naposledy si zahráli v přípravě před mistrovstvím světa. Proti Kostarice a Trinidadu a Tobagu. Ostrý zápas ale společně odehráli v kvalifikaci na MS 2006 před rokem. Porazili Arménii 4:1 a Baroš dal jeden gól (7. září 2005). „Už se na spolupráci s Jendou zase moc těším. Jeho zase budou všichni okopávat a já budu mít víc prostoru,“ usmívá se Milan Baroš. Ti dva spolu mohou hrát poslepu, vědí se o sobě. Koller sklepává míče pro Baroše, a když mají den, je to koncert. „Taky se těším na Milana, je dobře, že se vrací. S ním jsme zase o něco silnější,“ básní Koller.

Jasno má i kapitán týmu Tomáš Rosický: „Honzovi to zatím v Monaku nejde, ale on se potřebuje jen chytit. Milan si vyléčil zranění a také pro něj je tenhle zápas dobrý, aby se do toho dostal. Útočníci potřebují dávat góly, aby byli psychicky nahoře, a teď je ideální příležitost.“

Lidé očekávají bombarďáky v plné formě, už teď se těší. Oba je uvidí po tak dlouhé době…

Rok Baroše

Jaro 2006 – těžký výron v kotníku, slabá forma v Aston Ville.
Léto 2006 – vleklé problémy s natrženou šlachou na chodidle, odehrál část zápasu na MS proti Itálii, ale zranění si ještě zhoršil. V červenci se opil na svatbě kamaráda a na kobereček si ho pozval i trenér Brückner.
Podzim 2006 – návrat na trávník, rozehrával se v rezervě Aston Villy a nyní už střídá do zápasů Premier League.

Rok Kollera

Podzim 2005 – přetrhal si vazy v koleni a léčba trvala prakticky až do května 2006, stihl jen konec sezony v Dortmundu.
Léto 2006 – přestup do Monaka. Dal gól na MS v zápase s Američany, ale těsně před přestávkou si natrhl zadní stehenní sval. Laboroval se zraněním celý šampionát a český tým byl bez útoku.
Podzim 2006 – trápí se v Monaku, tým hraje špatně, není sehraný, a on nedostává kloudné přihrávky.

Koller: Bary, pojď ke mně!

Kliknutím zvětšetePRAHA (nem) – Tihle dva útočníci, to je česká legie zkázy, která by měla San Marino rozstřílet na cucky. »Věž« Jan Koller z Monaka a dravec Milan Baroš z Aston Villy. V jaké jsou formě? Co napověděl včerejší trénink? „Bary, pojď ke mně,“ volal na kamaráda Koller, když sklepával míč ze vzduchu. Copak o to. Hladový Baroš přiběhl a dvakrát prostřelil Marka Čecha v bráně. Ale »Dino«? Také měl dvě šance, jenže nedal nic, a sám sobě nadával. Očividně se trápí. Monako hraje strašně a on už ani neví, jak gól vypadá. „Snad se chytím v sobotu,“ věří Koller a fanoušci také.

Černá můra Holanďanů

Památné zápasy dvojice Koller – Baroš

PRAHA (tom) – Mají toho hodně společného. Oba debutovali proti Belgii a oba hned v prvním zápase skórovali! Poprvé se vedle sebe postavili 15. srpna 2001 v Drnovicích, kdy v přípravě smetli Koreu 5:0. Deník Aha! vybral pět nejpamátnějších zápasů dua Koller-Baroš v reprezentaci. Třikrát u toho byli Holanďané...

Nizozemsko – Česko 1:1
29. března 2003, Rotterdam

V kvalifikaci ME 2004 přišel Baroš místo Rosického. Po necelé minutě prolétl po pravé straně a Kollerovi nabil na vyrovnání.

Česko – Nizozemsko 3:1
10. září 2003, Praha

V odvetě jsme nedali Holanďanům »čuchnout«. Velkou zásluhu na tom měl »Dino« Koller, který v 15. minutě suverénně proměnil penaltu. A »Bary« dílo parádně dokončil.

Česko – Nizozemsko 3:2
19. června 2004, Aveiro

A do třetice »oranjes«! Tentokrát ve skupině evropského šampionátu. Na takový zápas se prostě nezapomíná. Koller Holanďany načal, ve druhé půli přihrál Barošovi na vyrovnání. Kliknutím zvětšete

Česko – Dánsko 3:0
27. června, Porto

Tak tohle byla symfonie! Ve druhé půli čtvrtfinále české duo Dány doslova rozstřílelo! Koller ze vzduchu, Baroš dvakrát z rychlého brejku.

Česko – Makedonie 6:1
8. června 2005, Teplice

»Úřední minuty« Jana Kollera začaly těsně před přestávkou. Ke čtyřem gólům mu jich stačilo přesně třináct! Baroš v závěru dovršil půltucet.

Jak to vidí Horst Siegl

Kliknutím zvětšete„Bary měl zdravotní problémy, Dinovi se zase nedaří v Monaku, jak by si přál, a nároďák je pro oba teď nejlepší lék. Zápas se San Marinem je ideální, aby se dostali do pohody. S největší pravděpodobností naskočí oba a dobré by asi bylo, dát pak v průběhu hry ještě prostor dalším útočníkům. Jinak oba dva jsou sehraní a fakt, že spolu dlouho nehráli, jejich spolupráci nijak neubližuje. Mohou se trefit a do zápasu s Iry získat potřebné sebevědomí. Určitě se na ně těším, jsou to oba špičkoví útočníci a národní tým si bez nich málokdo umí představit.“

Autor: (mich, tkl)
Foto Aha!: Denisa Hamerníková

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.