Plzeňští fotbalisté: Jako malí kluci

Tak se o titul nehraje. Minule »zlobil« Petržela, teď neposlechl Rezek... Navíc rozhodčí na Slovácku upřel Plzni regulérní gól. Mohl být vítězný!
Kdo chce titul, musí poslouchat, držet nervy na uzdě a hlavně nejančit. Fotbalová Plzeň vykročila do ligového jara matně, sama si komplikuje situaci a nabízí Spartě trumfy.
Proti Hradci měl zkrat Petržela (šlápl na soupeře a je v trestu), v sobotu na Slováku zase neposlechl trenéra kanonýr Rezek a doplatil na to. Nedal penaltu, přitom kouč Vrba nařídil, aby ji šel kopat Horváth. Chce to disciplínu, chlapci, takhle ne...
Plzeň na Slovácku jen remizovala 2:2. Kdyby proměnila penaltu, mohlo být vše jinak. A že v samém závěru sudí okradl Plzeňské o gól, by až tak nevadilo. „Já si na penaltu věřil. Ale kopl jsem to strašidelně, úplně jsem pohřbil zápas. Můžu za to já,“ sypal si popel na hlavu Jan Rezek.
Tenhle moment děsně vytočil trenéra Pavla Vrbu. Určil tentokrát jako exekutora Pavla Horvátha. Ještě hulákal z lavičky, aby ji šel kopat. Jenže kapitán zbytečně kavalírsky předal míč Rezkovi.
„Naštvali mě. Když jsem viděl, že dává Pavel míč Rezkovi, měl jsem špatné tušení. Ještě jsem na ně volal, ale bylo pozdě. Budu to ještě řešit,“ soptil Vrba. „Neslyšel jsem to, že by trenér volal,“ omlouval se Rezek.
Tohle jsou momenty, které favorita na titul sráží. Když minulý týden ujely Petrželovi nervy a dupl na protihráče, stálo ho to stopku přinejmenším pro zápas na Slovácku. A to si ho ve čtvrtek ještě disciplinárka předvolá k výslechu. „Milan nám citelně chybí. Ale je v pořádku, že se to řeší. Proti tomu nejde nic namítnout,“ uznává Vrba.
Přiostřuje se. A jestli nevezme tým okolo Horvátha rozum do hrsti, připraví se o titul sám.
UKRADENÝ GÓL
Dal regulérní gól, ale sudí se umávl a signalizoval ofsajd. Přitom střelec Daniel Kolář přebíral balon metr před ofsajdovou hranicí. Mohlo to být 3:2. Šest minut před koncem! Jenže jeho trefa neplatila, ač měla. „To jsou chyby, které by se stávat neměly. To ne,“ smutnil Kolář po zápase.