Michal Březina: Operovali mu žíly!

Krasobruslař útočí na evropské zlato, přitom měl nedávno trable!
Útočí na evropské zlato (volné jízdy se jedou dnes, 20.30, ČT4), přitom krasobruslař Michal Březina (20) nedávno prodělal nepříjemnou operaci, kvůli níž musel vynechat víc než měsíc tréninku! Podstoupil operaci křečových žil v tříslech.
Tahle obtíž se netýká jen starších lidí. Dost potrápila i tohohle 20letého sympaťáka. „Kolem třísla mě začalo bolet v létě, myslel jsem, že je natažené,“ líčí. Nebylo…
„Zašel jsem k doktorovi a na ultrazvuku se přišlo na to, že jsem prodělal zánět v žíle. Je pravda, že kdyby mě tříslo nebolelo, nemuselo by se na to hned tak přijít,“ tvrdí Březina.
Žílu při anestezii doktoři vyčistili a zaškrtili, aby do ní neproudila krev a odumřela. Za dva dny byl český reprezentant z nemocnice doma. Kdyby doktoři žílu rozstřihli a zašili, čekala by Březinu mnohem delší pauza.
Naštěstí tato céva nepatří v těle mezi ty hlavní. Prasknout by neměla ani časem při maximální zátěži. „Když jsem se doktorům zmínil o tom, že měl v minulosti stejný problém a ve stejném místě i taťka, bylo mi řečeno, že je to zřejmě dědičné. Taky jemu ji museli odoperovat,“ říká Březina.
Na stejné, tedy levé, odrazové noze má ještě jednu křečovou žílu. Vede přes celé lýtko a vidět je i z pěti metrů. Naštěstí se nezvětšuje a zatím prý neplechu nedělá.
„Lékařka mne před časem varovala, že si ji mám raději nechat vyšetřit. Jezdím s ní však deset let, a dokud mě nezačne bolet, asi nemá cenu s tím něco dělat,“ přemítá česká medailová naděje.