Karlovarští hokejisté s sebou vozí skleněný talisman - Se slonem k titulu!

PRAHA/K. VARY – Forma na bábovku, vypitý a omlácený sud piva, lano, nafukovací panna Máňa, lev, plyšový pes. To je jen malý výčet talismanů hokejových kabin. Hráči jsou také jen lidi, jsou pověrčiví.
Nejinak je tomu i v Karlových Varech, kde kabině vládne skleněný lev. Podobný, jaký dovedl českou reprezentaci ke zlatu na olympijských hrách v Naganu 1998.
Karlovarský sklář Milan Mottl chtěl hokejistům z lázeňského města pomoct k titulu, proto jim věnoval do kabiny slona pro štěstí. „Máme ho tam, vždycky ho někam postavíme,“ přiznal kapitán Západočechů Václav Skuhravý. Že by ho hladili jako reprezentanti v Naganu před odchodem na led, to ne. „Prostě ho bereme s sebou,“ dodal Skuhravý.
Skoro to vypadá, jako by na nějakou magii ve Varech nedali. Jenže slon nese jména všech hráčů, je tedy s týmem pevně svázán. Takže ani na jednom zápase se Slavií nesmí chybět. Jakmile by ho někde zapomněli, štěstí by se od nich odvrátilo!
Hokejisté jsou rituály posedlí, jakmile se něco změní, je průšvih na cestě.