Vyhnanství v luxusu!? Fotbalová reprezentace se dnes nastěhuje do zámku Štiřín

ŠTIŘÍN – Nádhera! Zámek ministerstva zahraničí Štiřín! Sem, do čtyřhvězdičkového hotelu, se budou dnes odpoledne na pět dnů stěhovat fotbaloví reprezentanti.
Začíná jim kemp před prvním zápasem kvalifikace pro MS 2010, který Češi sehrají ve středu 10. září v Belfastu se Severním Irskem. „Máme se jako na zámku, ať to trvá věčně,“ jásal by našinec nad tím luxusem. Ovšem Ujfaluši a spol. prý už tak odvázaní nejsou.
Milovníci nočních radovánek budou žít a pracovat 30 kilometrů od Václaváku. Daleko od víru vášní a zábavy. Pokoje mají v bývalé konírně, zrekonstruované loni v září, a tréninky budou na hřišti divizních Kunic. Na vesnici! Vždyť tohle je vlastně vyhnanství!
„Někteří kluci jsou tak trochu ejchuchu a moc velkou radost tady z toho nemají. Tohle je práce trenéra Rady. Tady je bude mít pod kontrolou,“ trefil zřejmě hřebík na hlavičku muž, který se kolem týmu pohybuje. „Nechtěli jsme poměrně dlouhý pobyt trávit v Praze,“ vysvětlil poněkud mnohoznačně kouč nároďáku Petr Rada. Nechce se dožít lechtivého skandálu s prostitutkami jako jeho předchůdce Brückner v Hotelu Praha. A dává to najevo na každém kroku!
Jenže chlapci jsou šikovní. Umějí si poradit a objednat, co je třeba. A navíc, na začátku století proslul i Štiřín aférou kolem dodávek kněžek prodejné lásky pro hosty.... „Reprezentaci bude střežit najatá agentura. Ale kdyby se tady objevila nějaká ženská, tak vám hned zavolám,“ smál se včera žoviálně ředitel Štiřína Václav Hrubý.
Zdá se, že bouřliváci mají nadobro utrum. I když, co vy víte? Minimálně obdivných pohledů se jim dostane i tady. Poslechněte si fešandu z recepce: „Já fandím. V úterý si přinesu dres a nechám si ho podepsat. Moc se mi líbí Baroš.“
Bydlení za půl milionu?
PRAHA – Pultová cena jednoho dvoulůžkového pokoje rezervovaného pro reprezentaci ve Štiříně je 4200 korun za jednu noc. Nároďák bude užívat 25 takových pokojů. Tabulkově by tedy ubytování mělo za pět nocí stát 525 000 korun. „Ovšem národní tým už tady pobýval za trenéra Chovance a vrací se sem. Takže ho bereme jako věrného zákazníka a ceny jsou upravené. Jejich výše je interní věcí,“ řekl ředitel Václav Hrubý.
V zámku
V podzámčí
Autor: (nem)