Jan Nezmar: Nechtěl trapas | Ahaonline.cz

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Jan Nezmar: Nechtěl trapas

Liberecký hrdina: Jan Nezmar během čtyř minut v závěrečné čtvrthodině zápasu odvrátil pohromu a zachránil alespoň remízu.

LIBEREC – Už to vypadalo, že se v té bryndě potupně vymáchají. Liberečtí fotbalisté byli krůček od ostudy. Ještě třináct minut před koncem zápasu prohrávali ve 27. ligovém kole se Zlínem 0:2, pak ale sebrali poslední zbytky nadšení i sebevědomí a v dramatickém závěru vyrovnali na 2:2.

Liberec klopýtl ve hře o titul, se Zlínem vyválčil až v konci zápasu jen bod

Nejzkušenější liberecký útočník Jan Nezmar se nemohl smířit s myšlenkou, že by odevzdal body soupeři, který hraje o záchranu, a trefil se dvakrát v rozmezí čtyř minut. „Byla by ostuda prohrát,“ povídal. „Ale věřili jsme až do konce, rvali jsme se. Je to smutné, ale bod je v tomto případě spíš ziskem,“ dodal. Nakolik jsou jeho slova pravdivá, se ukáže na konci soutěže.

Liberec hrál v první půli toporně, komplikoval si přechod do útoku a v obraně nechávat obrovské díry. Špatně se vyrovnal s absencí zraněného tvůrce hry Hodúra. Navíc se mu po pár minutách zranil elitní útočník Blažek, což byla další rána. „Špatně jsem došlápl, zasekla se mi noha a okamžitě jsem věděl, že je zle. Slyšel jsem lupnutí a musel jsem dolů. Vypadá to na natržený zadní stehenní sval,“ posteskl si. Vyřešil tak bezděky aféru okolo uvolnění pro kvalifikaci reprezentace do 19 let. Nebude hrát ani v nároďáku, ani v ligovém finiši za Liberec.

Obhájce titulu hrál dva rozdílné poločasy: ten první byl těžkopádný; Zlín působil svěžím dojmem, postavil důmyslnou obrannou hráz a podnikal smělé brejky. A dvakrát z nich těžil. Ve druhé půli, po humbuku kouče Lavičky v kabině, se domácí zvedli a začali hrát zodpovědněji. „Bylo potřeba s týmem zatřást a padla hodně ostrá slova,“ popsal Lavička.

Po Švachově vyloučení pak Nezmar dotlačil dvakrát míč do brány, diváci přestali pískat a začali fandit. „Druhá půle byla hodně hektická, podařilo se nám ale vrátit zpět do zápasu. Lidé viděli utkání nahoru dolů, my jsme ale ztratili dva body,“ posteskl si kouč.

Hra o titul je stále zašmodrchaná, v příštím kole jede Liberec na Spartu a heroické zmrtvýchvstání podle hráčů může znamenat výraznou mentální vzpruhu. „To se uvidí. Beztak nemůžu být spokojený. Tohle je bolestivá zkušenost a doufám, že nás nebude mrzet,“ uzavřel Lavička. Pro Zlín, který byl tři čtvrtiny zápasu aktivnější, je bod významným krokem v boji o záchranu.

Autor: (mich)