Pardubice: Učily se ve Znojmě? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 14. července 2025

Svátek slaví Karolína, zítra Jindřich

Pardubice: Učily se ve Znojmě?

Pardubická metoda na zbytek finále: úsměvy před zápasem, úsměvy během něj.
Pardubická metoda na zbytek finále: úsměvy před zápasem, úsměvy během něj.

PRAHA – Budete překvapení, pokud se Pardubicím povede ve finále hokejové extraligy vyrovnat z 0:3 na 3:3? Neměli byste být! A už vůbec ne, pokud se jedná o východočeský tým.



„V play off se může stát cokoliv, opravdu cokoliv,“ vykládal v pondělí večer po záchranné výhře Jan Čaloun. A jeho slova nezněla jako klišé. Ba naopak.

Jen vzpomeňte na čtvrtfinále. Pardubice v pohodě dusily Znojmo, vedly 3:0, stačilo jen potvrdit postup. Jenže soubor Miloše Říhy čekal další čtyři zápasy, na poslední pokus. „Nezaostávali jsme, ale nedokázali jsme se dostat do vedení. Soupeř nám pak vnutil svoji hru,“ říkal potom Miroslav Hlinka.

Vypadá to, že s ostatními dávali u Znojma dobrý pozor. Konec stresu, odteď uvolněná atmosféra v kabině, vtípky. „Z některejch věcí jsme si začali dělat srandu, člověk by se jinak utrápil. Smáli jsme se, když jsme se sami sebe na hotelu ptali, jestli se sem ještě vrátíme,“ líčil Čaloun. V pardubické kabině už nepadají závazná hesla jako »Musíme!«. „Je to všechno o psychice. Řekli jsme si v legraci: Zkusíme to, třeba to vyjde,“ povídal Čaloun. A vida, vyšlo to. Zato Spartu jako by utlumila zátěž okamžiku.


Autor: (knp)
Foto Aha!: Denisa Hamerníková

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry