Jak vybrat podprsenku: Špatná podprsenka? Může za bolest hlavy i žaludku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 6. června 2023

Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj

Jak vybrat podprsenku: Špatná podprsenka? Může za bolest hlavy i žaludku!

Prsa bez opory tlačí hrudník na vnitřní orgány, na bránici a plíce. Žena pak může trpět bolestmi páteře, hlavy, ale mívá i potíže s dýcháním, závratě. Výjimečná není ani nevolnost od žaludku.
Prsa bez opory tlačí hrudník na vnitřní orgány, na bránici a plíce. Žena pak může trpět bolestmi páteře, hlavy, ale mívá i potíže s dýcháním, závratě. Výjimečná není ani nevolnost od žaludku. (Aha! – Karel Kopáč)

Špatná velikost a kvalita podprsenky není jen otázkou nepohodlí a estetiky. Dlouhodobé nošení takového prádla může vážně poškodit zdraví, zejména jste-li majitelkou vnad větší velikosti.

Bolesti zad, hlavy, problémy s krční páteří, zkrácené svaly, kožní potíže, bolesti žaludku, závratě – to všechno a mnohem víc může mít na svědomí špatná podprsenka.

Bolesti v zádech

Váha prsou není správně rozložena dobře padnoucí a kvalitně šitou podprsenkou. Začnou vás bolet záda v oblasti krční a hrudní páteře. Dojde k přetížení šíjových svalů a hrozí i blokáda krční páteře.

Co s tím? Podprsenka musí mezi ňadry na hrudi přiléhat k tělu, obvod pak ponese hlavní váhu prsou a ramínka mu jen pomáhají.

Kožní potíže

Zejména ženy s velkými ňadry a nadváhou mívají často kožní problémy. Kůže se jim snáze zapaří, otlačí a začne nepříjemně svědit. Důvodem může být i příliš těsný obvod podprsenky.

Co s tím? Noste bavlněnou podprsenku a perte ji v prostředcích pro děti nebo citlivou pleť. Myjte se neparfémovaným mýdlem. Pokud problémy přetrvávají, poraďte se s lékárníkem nebo lékařem.

Brnění rukou

Nepříjemné brnění v rukou mohou mít na svědomí příliš utažená ramínka, která brání volnému toku krve. Ruce a konečky prstů jsou méně citlivé a brní. Stejně škodit mohou i malé košíčky. Nepodpírají správně prsa a jejich váhu pak nesou ramínka, která se zařezávají do kůže.

Co s tím? Noste podprsenku se správnou velikostí jak košíčků, tak obvodu, které jsou hlavní oporou poprsí.

Bolesti žaludku

Způsobeny mohou být příliš úzkým obvodem podprsenky. Vadí pohybu bránice a tlačí na žaludek, můžeme tak negativně ovlivnit celé zažívání.

Co s tím? Obvod podprsenky nesmí být volný ani příliš těsný. Dobře se změřte a podprsenku si vyzkoušejte v různých polohách, aby se vám v ní dobře dýchalo.

Bolest při otáčení hlavy

Opět pozor na ramínka. Pokud se zařezávají, mohou negativně ovlivnit nejen činnost svalů, ale i nervů, a tedy celkové držení těla. Pak se může objevit bodavá bolest při otáčení hlavy.

Co s tím? Pamatujte, že ramínka mají jen podpůrný význam, nikoliv nosný. Nesmějí padat ani škrtit.

Těžké dýchání a závratě

Prsa bez opory tlačí hrudník na vnitřní orgány, na bránici a plíce. Žena pak může trpět bolestmi páteře, hlavy, ale mívá i potíže s dýcháním, závratě. Výjimečná není ani nevolnost od žaludku.

Co s tím? Pečlivě vybírejte správnou velikost podprsenky, a to nejen když jdete ven, ale i na doma...

Škodí kostice?

Mnoho žen se obává, že kostice v podprsence jim způsobí záněty či bulky v prsou. „Dnes jsou obtáčené kvalitním a měkkým materiálem. Pakliže máte správnou velikost, kostice vám leží na hrudním koši a neruší ani mléčné žlázy, které jsou položené z boku ňadra, nikde vás netlačí, naprosto neškodí. Naopak vám něžně drží prsa nahoru a vy o tom ani nevíte,“ říká odbornice na spodní prádlo Helena Konarovská.

Agáta Hanychová: Nejraději nakupuji v Americe!

„Před porodem jsem kupovala podprsenky jenom v Americe. V podstatě jsem nosila jen Victoria´s Secret, protože měli pushupky s efektem až o dvě čísla. Z mých dvojek pak byly čtyřky. To mě bavilo. Po porodu jsem zhubla a mám jedničky. Vybírám prádlo tak, aby mi sedělo pod prsy. Nejhorší je, když je podprsenka malá a v podpaždí lezou špeky. Nejradši mám hladké podprsenky, ne krajky. A barevné.“Přečtěte si
gordon
11. 8. 2012 • 10:26

nabízejte podprdy v ceně do 500,- a ne za tisíce.A ještě děláte propagaci - nakupovat v USA.TO JE RADA NAD ZLATO !!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.