Přijel bouřlivák z Argentiny: Milei jednal s Pavlem i Fialou | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Přijel bouřlivák z Argentiny: Milei jednal s Pavlem i Fialou

Prezident Petr Pavel a prezident Argentinské republiky Javier Mileie na Pražském hradě (24.6.2024)
Prezident Petr Pavel a prezident Argentinské republiky Javier Mileie na Pražském hradě (24.6.2024) (Blesk:FOTO:CNC/ KAREL KOPAC)

Nekonformní argentinský prezident Javier Milei (53) včera navštívil Česko. Vystoupil v paláci Žofín s přednáškou na téma: Jak na neefektivní vládu, večer na Hradě jednal s prezidentem Petrem Pavlem (62).

Mezitím se setkal též s premiérem Petrem Fialou (59, ODS). Hlavním tématem hovorů Javiera Mileiho a šéfa vlády Fialy byla hospodářská spolupráce, obranně-průmyslová spolupráce, podpora Ukrajiny a vzájemná spolupráce obou zemí na poli mezinárodních organizací. „Začnou kroky na dohodě o zamezení dvojímu zdanění,“ uvedl krátce po konci schůzky Fiala.

S Pavlem pak měl rovněž v plánu jednání, jak zastavit válku. Podle Hradu spojuje Česko a Argentinu i pohled na ruskou agresi proti Ukrajině. Bývalý ultraliberální ekonom Milei je proslulý mnoha nekonvenčními výroky. Po svém prosincovém nástupu do úřadu oznámil stovky opatření měnících zákony v ekonomické či sociální oblasti. Prostřednictvím radikálního úsporného programu se snaží kdysi bohatou zemi přivést zpátky na cestu růstu.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.