Honzík Rokos (†5): Našli ho probodnutého! Zavraždila ho vlastní máma?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 10. prosince 2022

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Honzík Rokos (†5): Našli ho probodnutého! Zavraždila ho vlastní máma?!

ČESKÉ ZLATNÍKY/TÁBOR – Pětiletého Honzíka Rokose, po kterém jeho táta pátral víc než půl roku, našla policie mrtvého. Zřejmě ho zavraždila jeho vlastní matka Antonie Stašková (38). Otec Honzíka Roman Rokos je zdrcený – a vinu na smrti chlapce má podle něj i policie.


Mrtvé tělíčko vozila v autě..

Plačící otec: »Je to zrůda! Už předtím zabila svoje dvě miminka a to třetí mučila!«

Antonii Staškovou, jejího nového přítele Pavla Grepla (49) a malého Honzíka objevila policie v pátek navečer v Českých Zlatnících na Mostecku, jak spí v autě v areálu bývalého kravína. Pak ale čekal kriminalisty šok. Když auto prohledali, zjistili, že dítě je mrtvé! „Teď mi to volala policie z Mostu. Honzík je mrtvý, byl prý probodnutý. Nevím, co na to mám říct. Snad jen to, že je to vina policie! Kdyby dělala to, co měla, nemuselo to takto dopadnout,“ svěřil se včera Aha! zdrcený táta Roman.

Honzíkova máma unesla syna, který byl soudem svěřen do péče otci, před více než půl rokem. Spolu s dítětem a svým novým přítelem prchala před policií a prohlašovala, že než aby expartnerovi Honzíka vrátila, raději ho zabije. A to zřejmě udělala ona, nebo její současný partner. „Před lety porodila tři děti. Nejprve dva chlapečky, ani jeden se nedožil roku. Oba zemřeli udušením, zřejmě oba zabila. První dítě mělo zlámané ručičky a nožičky, což vysvětlila tím, že se ho pokoušela vzkřísit. A smrt druhého chlapečka je taky podivná. Kliknutím zvětšeteAntonie byla prý tenkrát venku před domem, doma dítě plakalo a ona křičela do okna, že už dlouho řvát nebude. Druhý den pak bylo miminko mrtvé,“ vypráví Rokos. „Pak měla dcerku Soňu, té je dnes šestnáct a vychovává ji babička,“ vypráví o své bývalé přítelkyni Roman Rokos a dodává: „Když ji babička přebírala do péče, měla holčička rozbitou hlavu, vyrvané vlasy, strašně se bála sprchy. Prý ji máma týrala,“ říká Roman, který neustále opakuje, že vinu na smrti Honzíka má i policie.

Až do listopadu, kdy si Roman začal veřejně na laxnost policie stěžovat, se totiž nic moc nedělo. „Po Honzíkovi, Staškové i Greplovi bylo vyhlášeno pátrání, tím to ale skončilo. Kliknutím zvětšeteJen poslední měsíc kriminalisté pátrali intenzivněji,“ říká Roman, který víkend co víkend objížděl západ a sever Čech a přitom zjistil věci, které policie nebyla schopna vypátrat. „Kdyby dělali, co dělat měli, Honzík mohl žít. Bože, nemohu tomu uvěřit,“ pláče nešťastný táta.

„Podle lékaře dítě zemřelo násilnou smrtí. Matku i jejího přítele vyšetřovatel obvinil z vraždy a požádal o uvalení vazby,“ uvedla včera mluvčí severočeské policie Jarmila Hrubešová.

On to tušil…
Tatínek Roman Rokos už dlouho tušil, že uneseného malého synka nečeká s jeho matkou nic dobrého. I prostřednictvím deníku Aha! prosil svoji bývalou přítelkyni, aby jejich společné dítě nezabíjela…

Zoufalý otec: Prosím, nezabíjej mého Honzíka

Bojím se, že je mrtvý


Autor: MARTIN PRŮŠA
Foto archiv

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.