Plážová móda – co nesmí chybět ve vašem letním kufru? 4 tipy pro ženy | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 25. září 2022

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Plážová móda – co nesmí chybět ve vašem letním kufru? 4 tipy pro ženy

 (Envato Elements)

Chystáte někam na letní dovolenou nebo lítáte k moři i v zimních měsících? Pravděpodobně jste  přemýšlely o plážové módě a o tom, jak se na cestu sbalit. I když se tenké šaty sbalí mnohem snadněji než například objemné zimní boty, existuje několik obecných zásad, které vám mohou pomoci zabalit oblečení na dovolenou na pláži tak, abyste byly trendové během celé vaší cesty.

Volné plážové šaty jsou základ

Ať už se chystáte kamkoliv, kde je teplo, rozhodně se shodneme, že potřebujete zásobu šatů, které jsou základem každé plážové módy. Ideální jsou v tomto případě bílé šaty, které jsou vhodné do vysokých teplot, a využijete je jak na pláži, tak na výletech, nebo večerních procházkách městem. Zabalte si sebou minišaty na ramínka, které dokážete sladit na letní rande nebo drink, ale také dlouhé šaty s rukávem, které vás ochrání před sluncem.

Nezapomeňte na plavkové přehozy

Vyrážíte na dovolenou, takže plavky si určitě sbalíte (a rozhodně ne jenom jedny!). Mnohdy ale dámy zapomínají na plavkové přehozy, které jsou během dovolené skutečně skvělým parťákem! Za prvé, jsou neuvěřitelně módní. Pokud si na jednobarevné plavky obléknete černý nebo bílý krajkový přehoz a doplníte tento outfit třeba espadrillkami, budete nejen půvabná, ale také stylová.  Za druhé, přehozy jsou skvělým pomocníkem, když se rovnou z pláže vydáte na oběd nebo potřebujete zahaleněji projít hotelovou lobby. Zkrátka, investice do luxusního přehozu nebo plážových šatů nebudete litovat.

Když už jsme u toho, žabky jsou také jednou z věcí, které by nikdy neměly chybět ve vašem kufru. Můžete v nich chodit na pláž ale také je můžete využít k odpočinku vašich chodidel po dlouhém dni na nohách nebo v horách. Když už nic jiného, můžete se v nich v hotelech nebo motelech sprchovat – zabráníte tak plísním a infekcím při používání společné sprchy.

Bez klobouku a brýlí ani neodjíždějte!

Když je řeč o plážové módě, nelze vynechat také doplňky. Slunce bývá skutečně ostré i u nás, natož v dovolenkových destinacích. Pořiďte si proto určitě stylový slaměný klobouk, který bude dokonale ladit s vašimi bílými šaty a celkovým stylem vašeho oblékaní.  Klobouk vás ochrání před úpalem, ale také ochrání vaše vlasy, kterým již beztak dá zabrat slaná voda a písek. Chránit byste si měly také váš zrak, ale to snad ani nemusíme říkat – bez stylových slunečních brýlí totiž žádná žena neopouští dům! Hlavní je si je ale doma nezapomenout.

Další nezbytné věci ve vašem zavazadle

Kromě plážové módy si nezapomeňte přibalit také váš pas a jeho fotokopie. A i když cestujete do destinace, kde pas nepotřebujete, vždy je dobré si ho vzít pro případ ztráty občanského průkazu. Opatrný cestovatel si nesmí zapomenout ani Evropský zdravotní průkaz nebo jeho ekvivalent, a malou lékárničku.

I když se chystáte do tropických oblastí, nezapomeňte si přibalit alespoň jeden kardigan nebo lehkou bundu. Je totiž možné, že se v noci ochladí. To stejné platí o teniskách – nikdy nevíte, kdy se budou hodit! Kromě toho, tenisky jsou toto léto velice trendy. Nevěříte? Podívejte se na náš článek Módní bílé dámské sneakersy na léto – seznamte se s našimi oblíbenci.

Poslední nezbytností je opalovací krém. Kromě toho, že je otravné, spálení od slunce je také nebezpečné. Nejen, když jdete na pláž nebo k bazénu, ale také když se procházíte městem, je skutečně důležité namazat si obličej, paže a ramena opalovacím krémem (a nohy, pokud nosíte sandály).

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.