Školák trpí nadměrným ochlupením: Vlkodláček chce být poldou | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Školák trpí nadměrným ochlupením: Vlkodláček chce být poldou

Lalit rád sportuje, jen mu občas chlupy brání v rozhledu.
Lalit rád sportuje, jen mu občas chlupy brání v rozhledu. (Foto Profimedia.cz)

Vlkodlaci bývají obvykle divocí a krvelační, prostě škodná. Tenhle však chce »pomáhat a chránit«. Lalit Patidar (13) má zvláštní chorobu, ale jinak je to normální indický kluk.

„Lalita jsem prvně viděla půl hodiny po porodu, udivilo mě, jak byl neskutečně zarostlý,“ vzpomíná jeho máma Parvatibai (42). „Tak jsme šli za pediatrem. Ten ho oholil a prohlásil, že na to lék není.“

»Vlkodlačí syndrom«, odborně hypertrichosis, může být buď vrozený, nebo důsledek silných léků či rakoviny. Někomu se projevuje jen někde, jinému rostou chlupy prostě všude. Lalitovi občas vlasy vadí v dýchání a překáží mu přes oči, horší však je šikana, kterou zažívá mimo svou vesnici. „Ve městě na mě zírají, někteří mi nadávají do opic. Párkrát na mě děti házely kameny,“ líčí své trable hoch. „Ale rodina a přátelé mě vždy přijdou zachránit.“ Neříká už, jestli se běžně holí nebo za jak dlouho poté mu porost zase vyraší.

Populární spolužák

Občas by si Lalit přál být jako ostatní, ale už se se svým stavem smířil. Spolužáci si na něj zvykli, vyniká ve studiu i sportech. „Ve třídě je dost populární,“ ujišťuje ředitel Babulal Makwana.

Dřív se jemu podobní živili v cirkusech a obludáriích, dnes by možná uspěl v Hollywoodu nebo indickém Bollywoodu. Lalit však má ušlechtilejší vizi: „Rád bych se dal k policii a posílal zloděje do basy. Chci tak vydělat peníze, abych se mohl postarat o mámu a tátu.“

Ve škole prý je populární a úspěšný.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.