Jezdkyně s koněm spadla do jímky!

Dramaticky skončila projížďka ženy na koni na Orlickoústecku. V Českých Heřmanicích spadli do dvoumetrové jímky naplněné do půl metru vodou.
Hasiči, kteří koně jeli zachránit, měli co dělat, aby se na místo vůbec dostali. „Přijet mohli jedině přes pole, do kterého těžká technika zapadla, protože bylo podmáčené. Nakonec pomohl traktor s radlicí. Aby však projel, musel být odstraněn plot přilehlé zahrady,“ popsala mluvčí hasičů Vendula Horáková. Jezdkyně se při pádu nezranila.
Téměř půl tuny vážící kůň zůstal v jímce při vědomí, ale byl vyčerpaný a seděl, takže pod něj nešly protáhnout popruhy. Zabraly až pamlsky a přítomnost dalšího koně. Jezdkyně, která u zákroku pomáhala, si ale u stavění zvířete na nohy poranila ruku a musela ji ošetřit záchranka. Po vytažení koně ukázalo, že je zraněný. Skončil v péči veterináře.