Padělaná eura si objednal na internetu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Padělaná eura si objednal na internetu

Falešná eura přišla zabalená ze zahraniční v časopisu.
Falešná eura přišla zabalená ze zahraniční v časopisu. (Foto Aha! – Jana Ulrichová, PČR)

Padělaná eura si objednal na zahraničním internetovém portálu mladík (22) z Litoměřicka. Zaplatil za ně virtuální měnou bitcoin. Místo k němu ale doputovaly falza k policistům.

Mladík si objednal 52 padesátieurovek (pravé by měly v přepočtu hodnotu 66 300 Kč). Zaplatil za ně 10 000 korun v digitální měně, tzv. bitcoinech. Nechal si je poslat na adresu svého příbuzného. Zásilku si ale neohlídal. Bankovky, které přišly zabalené v zahraničním časopisu, objevil jeho příbuzný. „Když se na něj vysypaly, poplašil se a běžel s nimi na policii,“ řekl vedoucí ústecké hospodářské kriminálky Radim Vojáček.


Vyšetřovatelé brzy zjistili, komu byly padělky, které Česká národní banka označila za zdařilé, určeny. Mladík, který si je objednal, nezapíral. Za padělání a pozměňování peněz mu hrozí až osm let vězení.

O případu informovali kriminalisté František Horáček a Radim Vojáček, podle kterých by se zdařilé padělky u nás lehce udaly.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.