Zásahovka rozprášila gang obchodníků se smrtí: Trhavina by zabila tisíce lidí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 16. června 2024

Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf

Zásahovka rozprášila gang obchodníků se smrtí: Trhavina by zabila tisíce lidí!

K prodeji měli i přes tisíc rozbušek.
K prodeji měli i přes tisíc rozbušek. (Foto: PČR, ara)

Smrt stovek lidí mohlo způsobit více než sto kilogramů plastických trhavin, které odhalila policejní razie u obchodníků ve třech krajích Česka. Podle odborníků jde o oblíbenou výbušninu teroristů.

Když zásahovka prohledala objekty v Pardubickém, Královéhradeckém a Středočeském kraji, nestačila se divit. Čtveřice podezřelých (26 až 73) tam schovávala přes sto kilo trhavin a další látky pro jejich výrobu. Dva z obchodníků byli dokonce zaměstnanci fabriky na výbušniny Explosia. Navíc přechovávali přes tisíc rozbušek, prudké jedy a množství střelných zbraní. „Lze hovořit o jednom z historicky největších nálezů nelegálně držených výbušnin,“ řekl mluvčí zásahovky Pavel Hanták.


Samotné množství trhaviny sice nedokáže zničit ani panelák, po menších částech by ale dokázala zabít velké množství lidí. „Z takového množství by se dalo udělat potenciálně i 200 nástrah. Zkušený terorista by byl schopen za použití půlkilogramové nálože zmasakrovat desítky až stovky lidí,“ uvedl pro Aha! bývalý pyrotechnik Luboš Turek. Dopadeným zločincům teď hrozí až osm let za mřížemi a s postupujícím vyšetřováním není vyloučeno zatčení dalších osob.

Přečtěte si
-bello-
7. 10. 2015 • 21:07

A to byli Češi ?

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.