Jsou Češky unesené v Pákistánu ještě naživu? Prý teď mohou být v Afghánistánu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Jsou Češky unesené v Pákistánu ještě naživu? Prý teď mohou být v Afghánistánu!

Fotografie
Fotografie (internal)

Pákistán požádá Afghánistán o pomoc při pátrání po dvou Češkách unesených předloni v březnu v pákistánské provincii Balúčistán. Uvedl to pákistánský server dawn.com. List The Express Tribune pak citoval ředitele pákistánského Národního úřadu pro krizové situace (NCMC) Saúda Azíze, podle kterého únosci nepožadovali žádné výkupné. "Existuje silné podezření, že únosci schovávají tyto dvě ženy v Afghánistánu," řekl na pondělním jednání parlamentní komise Azíz.

Pákistánská rozvědka se podle něj rovněž snaží zjistit, kde bylo natočené video, na kterém se mladé ženy přimlouvají za propuštění pákistánské neuroložky Áfíi Siddíkíové vězněné v USA. Záběry, které byly později staženy, byly pořízeny údajně v polovině dubna 2013. Čekáme na odpověď tajných služeb, sdělil komisi Azíz podle serveru dawn.com.

Předseda komise pověřil Azíze vypracováním podrobné zprávy o unesených Češkách, která by měla být hotová za 15 dnů. Azíz proto podle The Express Tribune odjede do Balúčistánu, kde bude jednat s místními úřady. "Ministerstva vnitra a zahraničí jsou v této věci v kontaktu s českými diplomaty v Islámábádu," sdělil Azíz komisi.

Dvě Češky byly uneseny v jihozápadní pákistánské provincii Balúčistán. Přijely do Pákistánu ze sousedního Íránu jako turistky. Cílem jejich cesty byla Indie. Z místa únosu je skupina osmi až deseti ozbrojenců odvezla terénním automobilem. Únosci s sebou vzali i policistu, jenž ženy doprovázel, později ho ale vysadili a ponechali si jeho zbraň.

Na internetu se objevila dvě videa s unesenými Češkami. První bylo zveřejněno 26. června na sociální síti Facebook. Kromě tohoto videa, na kterém ženy hovoří o Siddíkíové, existují ještě záběry z října 2013. Mladé ženy na záznamu prosí českou vládu o pomoc a stěžují si, že jsou ve špatném zdravotním stavu a hovoří o špatném přístupu k jídlu a vodě, a dokonce i o tom, jak si přejí být pohřbeny. Video vzniklo 23. srpna, jedna z unesených na záběrech ukázala noviny z onoho dne.

Jedno ze starších videí:

Video bylo natočeno 16. dubna.

 

Přečtěte si
oltec
4. 3. 2015 • 09:15

ono je lepší dávat jmena jako ornella ,kventin atd.že

qwertina
3. 3. 2015 • 17:13

Neuveritelne. Kdyz uz divky nemely rozum vydat se do techto nebezpecnych statu, ze jim to rodice nerozmluvili

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.