Proč nový papež František nenosí červené střevíce: Neobuje je! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Proč nový papež František nenosí červené střevíce: Neobuje je!

Papež musel obout své civilní polobotky.
Papež musel obout své civilní polobotky. (EPA)

Celý Vatikán netrpělivě čekal na okamžik, až se novopečený papež František (76) předvede v celé své kráse. A když se hlava římskokatolické církve konečně ukázala, nestačili se přihlížející věřící divit... Papež neobul tradiční červené boty! Je to snad sabotáž zažitého zvyku? Kdepak, František má totiž tak velké nohy, že mu žádný z připravených párů neobul!

Roucho se připravuje ve třech velikostech na postavu mezi 165 a 180 centimetry, ale boty se ve všech velikostech nešijí. V papežském botníku tak chyběly červené boty, které by Františkovi padly. Jak se to mohlo stát? Nepočítal snad výrobce s variantou, že by se Jorge Mario Bergoglio mohl stát papežem? Nebo jen zkrátka jeho pár bot ušili moc malý? Ať tak či onak, svou chybu budou muset co nejdříve napravit.


Nový papež tak strávil první dny svého úřadu v rozšmajdaných černých polobotkách! Kdyby tušil, že v nich bude muset absolvoval slavnostní ceremoniály, nechal by si je snad alespoň vyleštit.

Na tradiční červené boty si bude František muset ještě počkat.

Přečtěte si
janouch62
19. 3. 2013 • 19:14

..jako Kristus.Zahalen jenom do hadrů a vzdát se všech pozemských požitků.Jak to tam potom nahoře vysvětlí až ho pozvou k revizi./viz farář Otík/ Pořád říkají jak je tam v královstvím nebeském nádherně,ale ještě se žádný flandák neoběsil aby si to užíval.

ivuska1
16. 3. 2013 • 23:11

pedofilnich masochystu

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.