Jak si vybíráme podprsenky? Průzkum přinesl senzační odhalení: Češky mají nejlepší prsa na světě! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. dubna 2024

Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie

Jak si vybíráme podprsenky? Průzkum přinesl senzační odhalení: Češky mají nejlepší prsa na světě!

Eva Herzigová (33), modelka 
Kráska z Litvínova se stala v roce 1990 ženou značky Wonderbra a objevila se v reklamních kampaních na proslulé podprsenky po celém světě.
Eva Herzigová (33), modelka Kráska z Litvínova se stala v roce 1990 ženou značky Wonderbra a objevila se v reklamních kampaních na proslulé podprsenky po celém světě.

PRAHA – České ženy mají velká prsa! Zatímco ve světě je nejfrekventovanější velikostí podprsenky číslo 75 B, tedy »dvojky«, Češky mají v průměru větší prsa, a tak jdou mnohem víc na odbyt podprsenky s větším objemem!

České ženy mají velká prsa! Zatímco ve světě je nejfrekventovanější velikostí podprsenky číslo 75 B, tedy »dvojky«, Češky mají v průměru větší prsa, a tak jdou mnohem víc na odbyt podprsenky s větším objemem! Vyplynulo to z průzkumu společnosti Marks & Spencer, kterého se zúčastnilo 46 000 žen z celého světa.

Češky nejčastěji shánějí velikost 80 C, což jsou »trojky«. „Dle našeho prodeje a kraje je to 80 B nebo C, ale stále více přibývá žen s většími košíčky,“ tvrdí například ve Spoltexu. Ve firmě Timo šijí podprsenky až do obvodu 115 centimetrů a velikosti košíčků G (»sedmičky«), Triola vyrábí i košíčky až na »devítky«!

„Pro mladé dívky a ženy je nejdůležitější to, jak podprsenka vypadá, starší zákaznice si vybírají spíše podle pohodlí, funkčnosti a ceny,“ myslí si Michaela Barochová, která řídí marketing a obchod společnosti Triola.
Mladší zákaznice častěji sahají po pushup podprsenkách a podprsenkách s vyndavacími vycpávkami, které výrazně tvarují dekolt, ty starší zase po podprsenkách bez kostic se zdravotními ramínky. V každém případě se v současnosti nejlépe prodávají hladké vyztužené podprsenky z elastických úpletů, jako jsou lycra nebo tactel.

Mezi barvami stále vedou černá, bílá a tělová. Pokud své partnerce prádlo kupují muži, volí prý hodně často červenou nebo vínovou. „I když máme v nabídce prádlo barevné, ženy většinou volí klasické varianty,“ říká Martina Pluschková ze Spoltexu. Kolik podprsenek si průměrná Češka za rok koupí? Nejčastěji čtyři!

„Naše statistiky uvádějí, že asi 35 procent žen si koupí ročně dvě až tři podprsenky, více než 50 procent si koupí tři až čtyři podprsenky ročně a ostatní si kupují podprsenku častěji než čtyřikrát v roce,“ uvedla Michaela Barochová. Nejvíc podprsenek zmizí z pultů během jara a před vánočními svátky, kdy prádlo jako dárek kupují i muži. V průměru žena utratí za podprsenku od 400 do 800 korun, jen menšina žen je ochotna zaplatit víc. Jen desetina zákaznic očekává, že podprsenku koupí za méně než 400 korun.

A co naše celebrity?

Dagmar Patrasová (50)
herečka a zpěvačka

U výběru se řídí především značkou, důležitým kritériem pro ni ale je pohodlí. Jejími oblíbenými materiály jsou satén a krajky.

Agáta Hanychová (20)
modelka a herečka

Má elegantní a sportovní podprsenky, preferuje příjemný materiál. Nepotrpí si na luxusní značky. Vždy kupuje komplet a za spodní prádlo nemá problém dost utrácet.

Kateřina Průšová (22)
modelka

Nejraději nosí sportovní podprsenky, zakládá si na kompletu. Za spodní prádlo utrácí velké peníze, protože je to pro ni prý základ. Nenajdete u ní prádlo bílé barvy.

Alice Bendová (32)
herečka

Vybírá si podprsenku podle toho, na co ji potřebuje. Nejraději má na sport – pevné a praktické. Miluje značku Victoria Secret, jezdí si je kupovat do USA. Tam totiž mají na výběr prádlo i pro její atypickou postavu, malý obvod hrudníku a větší košíčky. Důležitá je i barva, na materiálu tolik nezáleží.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.