Vánoční průšvih? Víme, jak z něj ven!

PRAHA – Čím více lidí se sejde, tím vyšší je riziko průšvihu. A vánoční svátky, i když by měly být poklidné, šťastné a veselé, přímo zavání nebezpečím a trapasy. Co všechno se může o Vánocích stát a jak z toho ven?
Hořící stromeček
Co nejrychleji polijte stromek vodou, pokud máte elektrické svíčky, nejprve je vytáhněte ze zásuvky! Odstraňte z blízkosti záclony. Nedoporučuje se hasit práškovým přístrojem, náplň zničí elektroniku.
Prasklá žluč
I mistr tesař se někdy utne a vy můžete snadno protnout žlučový vak kuchaného kapra. Když už se vám podaří zaplavit maso žlučí, zkuste je omýt mlékem a pak do něj ještě všechno naložit. Funguje to a ryba nezhořkne.
Žlučníková kolika
Majonézový salát a cukroví zahýbou vaším žlučníkem. Zkuste studený obklad, stočte se do klubíčka a ostatním zakažte dárky i hlasité koledy. Pokud se bolesti zhoršují, vydejte se k lékaři.
Kůstka v krku
Nepanikařte, udušení vám nehrozí. Pokud je kost vidět, klidně nechte spolustolovníky svést boj pinzetou ve vašem krku. Pro slabší povahy bude lepší zajet na pohotovost. Zajedení chlebem nepomáhá.
Dar-nedar
Když najdete pod stromečkem dva úplně stejné dárky, radost se mění v rozpaky. Radši si připravte pár vtipů, kdoví, co se může stát. A pak si řekněte o paragon a dárek vyměňte za jiný, obchodníci s tím počítají.
Cenovky
Když na zapomenuté cenovce zjistíte, že jste do darujícího investovali mnohem víc než on a že mu asi za moc nestojíte, radši nic neříkejte. Cokoliv totiž řeknete, situaci ještě zhorší.
22.12.2007