Majlant za Donutila: Miliony, aby měl kde hrát! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Majlant za Donutila: Miliony, aby měl kde hrát!

Tohle bude seriál na prodej i ven!
Tohle bude seriál na prodej i ven! (TV Nova)

Jak jde o právníky, stojí to nemalé peníze! A to je případ i nového seriálu z právnického prostředí Dáma a Král. Aby měl Miroslav Donutil (66) coby advokát kde hrát, museli pro něj postavit kancelář. A tenhle luxus vyšel na 3 miliony korun.

„Jen stavba kanceláře seriálového majitele JUDr. Rudolfa Černého v ateliéru vyšla zhruba na milion korun. A trvala tři týdny,“ prozradil Aha! dobře informovaný zdroj ze štábu s tím, že celková přípravy na seriál trvaly tři měsíce. Ale to nebyly zdaleka jediné peníze, které stály Novu, aby měl Donutil jako právník Černý a jeho parta, kde natáčet. „Protože byly ateliéry v pronájmu, za měsíc se muselo, platil okolo 250 000 Kč. Za celý seriál vyšel pronájem na na nějaké dva miliony korun,“ dodal dobře informovaný zdroj.

Zajímavostí je, že místo, kde stojí právnická kancelář, není klasické natáčecí studio, ale takzvaný reál ateliér. Produkce využila již existující reálnou budovu a v ní postavila místnosti pro advokáty i s recepcí a nádhernou zasedačkou. Podmínky pro hraní tak měl Donutil víc než luxusní. A navíc ho to vrátilo do mládí.

„Z právnického prostředí jsem vzešel, protože můj tatínek byl soudce. Pro mě to bylo něco, co jsem měl denně na očích, takže mi to nebylo cizí. Chodil jsem za ním do práce a dokázal nasát tu atmosféru,“ prozradil Donutil v rozhovoru pro Týdeník televize s tím, že sám o právničině nikdy neuvažoval.

Vzpoura proti Národnímu! Donutil objede se Sluhou dvou pánů republiku

 Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.