Prodali nám Tři oříšky pro Popelku! Kam a proč? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Prodali nám Tři oříšky pro Popelku! Kam a proč?

Tři oříšky pro Popelku patří stále k nejoblíbenějším pohádkám Čechů. Učarovala i Norům...
Tři oříšky pro Popelku patří stále k nejoblíbenějším pohádkám Čechů. Učarovala i Norům... (Foto Aha! – Martin Pekárek, ara)

Původní filmová verze pohádky Tři oříšky pro Popelku z roku 1973 bude přetočena záběr po záběru. Režisér Václav Vorlíček (85) prodal autorská práva Norům, kteří jsou po Němcích dalším národem, kterému tato nesmrtelná pohádka učarovala.

Vorlíček se v těchto dnech chystá do Norska, aby mohl být natáčení přítomen. „Budou totiž točit nové Tři oříšky pro Popelku. Ale ne remake nebo pokračování, chtějí znovu s moderními technologiemi a svými herci natočit ten samý film,“ řekl režisér deníku Blesk. Prozradil také to, že ho Norové požádali, aby se ujal režie nové verze Popelky. Vorlíček tuto velkorysou nabídku ale odmítl s tím, že by to prý byla nuda.


Norové už zainvestovali do digitalizace původní filmové Popelky, která má nyní čistější obraz i zvuk. Na to, jaká bude výsledná podoba tohoto severského počinu, bude jistě zvědav nejen Vorlíček, který chystá svou už devátou filmovou pohádku. Jejím námětem bude tentokrát příběh Zlatovlásky.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.