Sámer Issa v šoku: Kvůli původu mu vyhrožují smrtí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 8. února 2023

Svátek slaví Milada, zítra Apolena

Sámer Issa v šoku: Kvůli původu mu vyhrožují smrtí!

Sámer Issa je prý slušný hoch.
Sámer Issa je prý slušný hoch. (Foto Aha! – Marek Pátek)

Situace s utečenci, kteří proudí do Evropy, se dotkla i zpěváka Sámera Issy (29). Na vlastní kůži v posledních dnech zažívá rasistické útoky ze všech stran. Někteří by ho chtěli upálit, nebo dokonce postavit ke zdi a zastřelit! Přitom část jeho příbuzných zažívá ve své domovině peklo na zemi! Dokonce mu unesli malého sedmiletého bratrance.

Narodil jsem se v Děčíně tak aby všem bylo jasno, mám české občanství, pro ty z vás, kdo mají s moji osobou problém, tak se nebojte v září letím na neurčito do USA, ale pracovně a nikoliv jako uprchlík,“ napsal Sámer na Facebooku.

„Nechápu některé ze zpráv, které mi v poslední době chodí, abych se vrátil, odkud pocházím,“ postěžoval si zpěvák, který je z celé situace a protiuprchlické nálady v Česku smutný. „Jsem sice poloviční Syřan z tatínkovy strany, ale stejně se cítím být Čechem jako poleno. Musím ale přiznat, že se mě dění v Sýrii velmi dotýká. Přišel jsem o mnoho členů rodiny, kteří byli v této zemi zavražděni,“ svěřil se Sámer Aha! smutným hlasem.

„Dokonce jeden můj malý bratranec byl unesen, ta situace tam je opravdu strašná,“ popsal zpěvák. A jak dodal, část jeho rodiny žije v neustálém strachu o vlastní život.
„Ten pocit, že jim nemůžu pomoct, je hrozný, naštěstí celá rodina opustila Damašek a přestěhovali se k moři, kde je to sice klidnější, rozhodně ne však bezpečné,“ popsal situaci v Sýrii, kterou zmítá občanská válka.

Ještě před časem Issa tvrdil, že se do Sýrie chce vypravit na návštěvu rodiny, kterou tak chtěl podpořit. Teď ale názor změnil. „Jsem rozumný a je mi jasné, jak bych tam lehce mohl přijít o život,“ vysvětlil změnu svého rozhodnutí Sámer.

Konflikt v Sýrii vyvolal jednu z nejhorších humanitárních krizí současnosti. Zároveň vyvolal největší uprchlickou vlnu od druhé světové války. Ze země uprchly přes 3 miliony lidí, polovinu tvoří děti. 97 % z nich našlo azyl v okolních zemích, kde však často žijí ve velmi špatných podmínkách. Teď se řada syrských uprchlíků snaží dostat do Evropy.

Autor:  David Turek

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.