Sophia Loren detailně o svých dvou potratech: Sestřičky se na mě dívaly skrz prsty... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 28. ledna 2022

Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava

Sophia Loren detailně o svých dvou potratech: Sestřičky se na mě dívaly skrz prsty...

Sophia Loren si musela vytrpět mnoho, než se dočkala rodiny.
Sophia Loren si musela vytrpět mnoho, než se dočkala rodiny. (Foto herminapress, ara)

Všichni si dlouhou dobu mysleli, že legendární herečka Sophia Loren (80) měla svého času všechno. Muži ji bezmezně obdivovali, ženy chtěly vypadat jako ona. Jí přitom celou dobu trápilo, že se nemohla stát matkou. Syny Carla a Edioarda měla až po dvou potratech.

Italská hvězda Sophia Loren sepsala své paměti, kde vzpomíná nejen na svou kariéru, ale i osobní život. Úspěch na filmovém plátně byl draze vykoupen trpkými zážitky z těhotenství. Byly i doby kdy si herečka myslela, že se nikdy nestane matkou. První potrat prodělala po natáčení v Miláně. Ve výtahu omdlela a museli ji odvézt do nemocnice.

„Moje nejbolestivější vzpomínky na tu noc byly pohrdavé pohledy na tvářích sester, jeptišek. Zdálo se, že mě všechny obviňují. Stejně jako zbytek světa věděly, že jsem nebyla provdána za svého partnera, filmového producenta Carla Pontiho. Jeho první manželství se rozpadlo před lety, ale rozvod nebyl v Itálii ještě platný. Samozřejmě jeptišky o tom věděly, ale nevěděly nic o mně, mých touhách a obavách. Byly necitlivé, nelidské, bez citu. Potratila jsem,“ popisuje smutná Loren ve svých pamětech.

A jako by jeden traumatický zážitek nestačil, herečka si podobným peklem prošla i o čtyři roky později. Tehdy ani nehrála, ale jako žena na rizikovém těhotenství jenom ležela. Dokonce se nedívala ani televizi, aby nerušila plod. Bohužel ani tehdy to nevyšlo. S bolestmi přišla do nemocnice, kde ji lékaři odbyli. Potratila podruhé.

Poštěstilo se teprve poté, co se svěřila do rukou odborníka. Švýcarský lékař zjistil nedostatek estrogenu a hormony ji po celou dobu dalšího těhotenství podával injekčně. Poté se konečně narodil vymodlený Carlo a čtyři roky poté Edioardo. Herečka nemohla být šťastnější.

 Autor:  mpa

Přečtěte si
henes
4. 11. 2014 • 09:12

Jako mumie,stáří je hnusný....

popocatepetl
3. 11. 2014 • 10:34

Na 80 vypadá nádherně, jen si to srovnějte třeba s věčně přeoperovávanou matkou Sylvestra Stalloneho.

popocatepetl
3. 11. 2014 • 10:32

Loren v USA nežije, je vidět, že s ní nesousedíte, takovou hloupost byste nenapsala. Ostatní je sice pravda, ovšem není to možné hodnotit dnešním pohledem a dnešními normami. V Itálii byly rozvody zakázané. Čech, Slovák, Němec, Brit, Francouz, Švéd atd. atd. v nefunkčním manželství by se byl rozvedl, znovu oženil a nic by se nedělo. Italové to řešili, jak se dalo (nejčastěji vyčkáním na přidělení cizího státního občanství a rozvodem v cizině - jako Ponti.) V roce 1950 se i v zemi, kde je dnes na většině území sex před 18. rokem trestným činem (USA), se v roce 1950 vdávaly i třináctileté holky a nikdo z toho nedělal vědu. Časy se prostě mění a společenské normy s nimi.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.