Založil požár, oběsit se nestihl | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Založil požár, oběsit se nestihl

Muž zapálil svůj dům a plánoval sebevraždu.
Muž zapálil svůj dům a plánoval sebevraždu.  (Foto Aha! – Mid. AI)

Plameny ničivého požáru vyšlehly počátkem dubna 1983 v Třinci-Novém Borku na Frýdecko-Místecku. Oheň úmyslně založil v ložnici rodinného domku muž (34), který v domě bydlel. Poté žhář odešel na přilehlou zahradu, kde se pokusil o sebevraždu.

O děsivém příběhu informoval deník Rudé právo 5. dubna zmíněného roku. Sebevražedný pokus se naštěstí dotyčnému nepodařil. Včas mu v něm stihli zabránit všímaví sousedé, kteří do zahrady přiběhli. Nešťastník byl vzápětí převezen do třinecké nemocnice. Škoda na bytovém zařízení, kterou způsobily oheň a kouř, dosáhla k částce 80 tisíc tehdejších československých korun.

Pro představu čtenářů – za tuto sumu se prodávaly v těch dobách luxusní automobily sovětské značky VAZ 21061 Lada 1500 S. Motiv činu zoufalého Třinečana nebyl podle deníku do doby vydání jeho zprávy objasněn. Možná po sobě nechtěl nechat žádné dědictví. Borek, kde k popsané události došlo, je místní lokalita v severozápadní části statutárního města Třince poblíž tamější železniční stanice. Dělí se na Starý a Nový Borek.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.