Uzenář přišel o celou tržbu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Uzenář přišel o celou tržbu

Řezník se snažil s úsměvem obsloužit zákazníka, ten však nepřišel nakupovat, ale krást.
Řezník se snažil s úsměvem obsloužit zákazníka, ten však nepřišel nakupovat, ale krást.  (Foto Aha! – Mid. AI)

Smolný den měl jedné březnové soboty roku 1924 Václav Picka, majitel uzenářského obchodu v Presslově ulici na pražském Smíchově. Zloděj ho podle deníku Československá republika ze 17. března zmíněného roku okradl o téměř celou denní tržbu, tedy o 800 korun.

Byl už večer, když do uzenářského krámu pana Picky vešel muž. Bohužel, uzenář pobýval v té chvíli v zadní části prodejny, a chlapík tím pádem byl v obchodě sám. Využil situace a ze zásuvky šlohl uvedenou částku. Když se majitel vrátil za pult, muž, kterého uzenář nikdy předtím neviděl, slušně pozdravil. Tvářil se přitom tak, že teprve vstupuje do dveří. Požádal o teplé maso, které ovšem toho dne už bylo vyprodané.

A tak neznámý opět pozdravil a odešel. Až po chvíli Picka zjistil, že s ním zmizelo i osm stovek... Obrátil se na policii, kde zloděje popsal. Šlo o chlapíka ve věku 23 až 26 let, vyšší postavy, na sobě měl ošumělý kostkovaný kabát olivové barvy se zeleným límcem. Ač byl popis poměrně podrobný, rovnaly se šance pana uzenáře na dopadení chmatáka a na vrácení peněz skoro nule...

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.