Vyšetřování vraždy bylo zastaveno | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 25. září 2023

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Vyšetřování vraždy bylo zastaveno

Chlapec vyrazil na lov a dopadlo to špatně.
Chlapec vyrazil na lov a dopadlo to špatně. (Ilustrační foto ara)

Zvláštní případ násilné smrti muže, jehož totožnost se nedochovala, posuzoval počátkem roku 1911 c. k. soud v Mohelnici na Šumpersku. Dne 23. ledna zmíněného roku pak o něm informoval deník Čas.

List psal: „J. Tutsch (15) ze Starého Maletína s dvojkou svého otce šel do lesa skoliti srnce, zastřelil však tkalce. V noci pak ukryl mrtvolu v příkopě a dal na ni prohnilé seno. Byl později vzat do vazby k Okresnímu soudu v Mohelnici a tvrdil, že tkadlec mu pušku chtěl odebrati. Oba se o ni tahali a při tom vyšla rána. Sám prý hned omdlel. Jak se dalo očekávati, bylo s Tutschem vyšetřování ve směru vraždy zastaveno a on propuštěn na svobodu.

Bude se zodpovídati jen pro přečin proti bezpečnosti života, ježto neopatrně zacházel se střelnou zbraní.“ Jak byl J. Tutsch nakonec potrestán, není známo. Pozoruhodná z dnešního pohledu je ovšem skutečnost, že vyšetřující četnictvo ani mohelnický okresní soud neměly žádný problém s věkem pouhých patnácti let vyšetřovaného teenagera. Ani s faktem, že klučina – s vědomím otce – vyrazil do lesa s ostře nabitou střelnou zbraní. Ta nakonec zabíjela...

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.