Krvavý útok mlynářského učně | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Krvavý útok mlynářského učně

K tragédii došlo ve mlýně za městem.
K tragédii došlo ve mlýně za městem.  (Foto ara)

Krvavou a děsivou noc zažily v lednu 1932 dvě ženy ve mlýně poblíž Poličky na Svitavsku. O tom, co se tam odehrálo, psal deník Československá republika 10. ledna zmíněného roku pod titulkem Krvavý útok mlynářského učně.

Ve zprávě, v níž se list – patrně záměrně – vyhnul zveřejnění totožnosti aktérů události, stojí: „Poblíž Poličky došlo ve mlýně k hroznému činu. Učeň, kterého měli mlynář i jeho žena rádi, měl zlost na služku, která si z něho občas dělala žerty. Když ve čtvrtek večer mlynář odešel na schůzi, obořil se učeň na služku a ťal ji do hlavy. Pokřikem služky se probudila mlynářka, ale učeň ťal ji také. ženy utekly před ním do podkroví a zamkly se.

Když se učni nepodařilo dveře vypáčiti, utekl v noci domů k matce. Ráno přišli pro něho četníci. Když se matka dověděla, co udělal, dostala záchvat mrtvice. Všechny tři ženy jsou nyní v nemocnici v Poličce a učeň byl dodán v pátek soudu v Bystřici nad Pernštejnem.“ Jak byl mladý pachatel dvojnásobného vražedného pokusu nakonec potrestán, není známo. Totéž platí o zdravotním stavu služky, mlynářky a učňovy matky.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.