Trest smrti vykonán

Vynesený rozsudek stanovující trest smrti oběšením byl vykonán dne 18. října 1966 nad Jiřím K. (†30) z Chomutova. Státní popravčí ukončil život odsouzeného vraha a lupiče ve věznici Pankrác v Praze 4. Denní tisk o tom informoval o den později.
Podle rozsudku zločinec v září předešlého roku surově zavraždil druha své matky, zmocnil se jeho peněz i hodinek a z místa činu zmizel. Na šibenici poslal Jiřího K. trestní senát Okresního soudu v Chomutově. Odsouzený se proti tomuto verdiktu odvolal ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem, který ale verdikt soudu první instance svým usnesením plně potvrdil. Obhajoba Jiřího K. se ještě obrátila na Nejvyšší soud ČSSR, ovšem ani tam neuspěla.
Poslední možností, jak odvrátit výkon absolutního trestu, byla žádost o milost adresovaná prezidentu republiky Antonínu Novotnému. Ten ale, zcela podle očekávání, žádosti nevyhověl. V Československu byl trest smrti prováděn výlučně oběšením. Výjimku tvoří období německé okupace, kdy se užívaly i jiné formy trestu, například gilotina. Trestní zákon z roku 1950 připustil jako další formu provedení trestu smrti zastřelení, ovšem pouze v období »zvýšeného ohrožení státu«. V praxi však nebyla tato možnost nikdy použita.