Nešťastný strážmistr nabízel číšnici společnou sebevraždu!

Jednu miloval, druhé nabízel společnou sebevraždu. Tak vypadaly poslední chvíle četnického strážmistra Josefa H. (†29) ze stanice v Dobříši. Zastřelil se u Milína na Příbramsku 12. června 1926 ze služební karabiny.
Josef H. zanechal na stanici dopis, v němž příčiny svého osudného rozhodnutí vysvětloval. O neznámé milované ženě mluvil tři týdny před dobrovolným odchodem z pozemského světa i s restauratérem Ludvíkem K., ovšem byl gentleman a její jméno ani nic bližšího mu neprozradil. Vyšetřování ukázalo, že večer před sebevraždou prošel strážmistr několik hostinců. Všude popíjel víno a před odchodem se vždy rozloučil s personálem i hosty.
V jedné restauraci se dokonce ptal číšnice, zda by nechtěla opustit tento svět spolu s ním. Když to odmítla, odešel z podniku sám. Došel až k Milínu, kde ještě v nočních hodinách mluvil na samotě s místním rasem a jeho dcerou. Těm namluvil, že »stíhá cikány a má jednu důležitou schůzku«. Po odchodu ze samoty se zastřelil.