Včely si s viry poradí lépe! Inspirace v říši hmyzu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Včely si s viry poradí lépe! Inspirace v říši hmyzu

Jsou si tak podobné s lidskou populací, přitom jde o hmyz. Včely mají identické sociální návyky, jsou altruistické, jako lidé mají svoji hierarchii. Následující text může být inspirativní v době pandemické. Včely si umějí samy pomoct od virů, přežijí i za krajně nepříznivých okolností, semknou se, jsou loajální, bojují. S docentem RNDr. Pavlem Hyršlem (43), Ph.D., fyziologem a imunologem z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno jsme si povídali o tomto pozoruhodném živočišném rodu.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

koliaska
30. 04. 2022 17:26

Tak toto je hodně zajímavý článek. Mockrát díky. Já ke včelám chovám velký respekt už odmalička. Možná za to může to, že můj táta je včelař a právě včelám zasvětil velkou část svého života. Kdykoliv pro něj tedy například vybírám nějaký dárek, vím, že něco spojeného právě se včelami mu udělá radost. Naposledy jsem mu objednala pár věci tady odtud: http­s://ww­w.vc­est.cz­/pomuc­ky-pro-praci-se-vcelami_k23/

Uivatel_5464670
15. 09. 2020 17:54

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Uivatel_5464408
15. 09. 2020 13:55

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.