BREXIT se stal skutečností: Sbohem, Británie! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

BREXIT se stal skutečností: Sbohem, Británie!

Britové včera v historickém referendu rozhodli o vystoupení své země z Evropské unie. Verdikt je to přelomový a nezvratný – ač bude samotný proces odchodu z EU ještě pár let trvat, už není cesta zpět. Premiér David Cameron (49) v reakci na výsledek rezignoval.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

dafina1@...
25. 06. 2016 08:44

Moc britům fandím, ale obávám se toho, že se zde využije ustava, která říká, že referendum není pro vládu závazné. Jinak britové vivat ! Nečekala jsem to proto, že dnes rodilých britů je tam hodně málo. Proto jsem i měla pocit že nezvítězí.Ale podařilo se. Žili před Unií, budou žít i pak. Protože jejich životy a podmínky se v Unii značně zhoršily jako skoro všem státům. Místo o své lidi se starají o cizáky v Africe a podobně. Korunu tomu dala EU společnou měnou. Ale jak říkám, možná to změní tím, že referendum prohlásí jen za orientační a vyhlásí setrvání v Unii. S novými smlouvami a podmínkami. I když by si zakládali na nepokoje a pád vlády. Uvidíme.Aspon že neproběhlo něco podobného - demokratického - jako rakouské volby prezidenta...

dafina1@...
25. 06. 2016 09:08

.Zapomněla jsem napsat, proč si to myslím. Že Británie z Unie nakonec neodejde. Protože jejich premiér neodstoupil hned, jak by správně měl, ale chce tak učinit až v říjnu. Takže brexit je jen bublina, britové v Unii díky Davidovi zůstanou. Brexit bude označen jen jako orientační.

dzery
25. 06. 2016 10:45

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.