Koktová na dně: Jsem z toho nešťastná, já jsem ho poslala do léčebny | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 4. května 2024

Svátek slaví Květoslav, zítra Klaudie

Koktová na dně: Jsem z toho nešťastná, já jsem ho poslala do léčebny

Nadváha dnes už jedenáctiletého syna nedá Ornelle Koktové (31) samozřejmě spát.  I když Kokta junior dokonce absolvoval pobyt ve zdravotnickém zařízení v Říčanech, nadbytečná kila stále nemizí. Co s tím?
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

delphina
24. 04. 2024 10:54

No nevím nevím.Nedavno jsem viděla fotku i těch jejích mladších dětí a přišly mí pěkně oplá­cané­.Jis­tě,ge­netic­ká výbava dělá svoje,ale možná tam byl špatný stravovací základ od miminek.

Dianthos
24. 04. 2024 08:48

Co s tím? Pravidelné stravování s přiměřenými dávkami jídla tak, aby vždy stihl úplně vytrávit. Před jídlem je dobré napít se vody a počkat, až se žaludek vyprázdní. Nejíst nic mezi jídly. Hlavní jídlo přes den, večer něco lehčího, snadno stravitelného (polévka). Dostatek zeleniny, ovoce, semen,... nutričně hodnotná jídla. Pohlídat, aby nemlsal.

bella.
23. 04. 2024 23:41

Vážená Ornelo, to dítě jste takto "vyžrala " Vy!
Tukové buňky se tvoří do 3 let dítěte a k obezitě jste ho odsoudila Vy.Oplácaný už zůstane. To se má asi tak, že místo uvařit, dát najíst 3-4 x za den a dost ! jste nedělala.Děti se cpou po celý den, protože holt se jim,pořád něco nabízí. Kdy jim vůbec vytráví ? Mateřská a rodičovská by se měla zkrátit! Nefunguje a stát je příliš štědrý!

Dianthos
24. 04. 2024 08:23

Bello, to je zajímavá informace o tvorbě tukových buněk do tří let. Zajímalo by mě, z jakého zdroje ji máte.
Jak by to potom měli lidé, kteří jako děti byli velmi hubení, až podvyživení a v dospělosti pak ohromně nabrali a jsou silně obézní?

Vladimí Husáková
23. 04. 2024 21:56

Nemá problémy se štítnou žlázou.

Melberi
23. 04. 2024 20:11

Stačí jíst zdravě. Nemusí zůstávat jen na jabku. Někdo může všechno a nepřibere, jiní ne a těm postačí se normálně v průběhu dne stravovat, ale zdravě. Například : ráno uvařené vločky s mlékem a banán. K obědu krajíc chleba s nastrouhaným česnekem, nebo s paštikou či sardinkama a cibulí a k tomu mísu polévky se zeleninou. Chléb se může v něčem osmahnout, ale bez oleje (např v toustovači). Místo chleba může být houska a dva plátky šunky, bez másla) A k večeři hlavně losos s čímkoli (brambory, kaše),nebo i jiné ryby a smažíme či pečeme vždy bez mouky či strouhanky na minimálním množství oleje. Poté ryby necháme chvíli na papírovém ubrousku. Můžou být i jiná jídla k večeři jako špagety s krevetama, pečená či vařená kuřecí prsa či nohy (bez kůže) s cibulí a kaší, guláš či segedyn s bramborama. Jen je třeba používat velmi málo oleje a mouky a málo solit. Takže omáčky či guláše děláme řídké. Mezi jídly je možné zobat různé ovoce jako borůvky, maliny, jablka, jahody atd. A k pití je vhodná voda a sem tam sklenička 100% džusu. A člověk prostě nenabere. Jednou denně si může dokonce dát i zmrzlinu, nebo kousek dortu a hrnek čaje s medem.

Dianthos
24. 04. 2024 08:15

Tělo potřebuje přijímat tuk, nepotřebuje zmrzlinu nebo dort. Jídlo musí být především chutné, aby ho dítě snědlo. Pokud špatně jí, nedostává potřebné živiny, tělo strádá a ukládá tuk.
Váš jídelníček naprosto neschvaluji. Mnoho obilovin - ráno ovesná kaše, oběd pečivo, večeře těstoviny?? Hlavní jídlo by mělo být v poledne. Večer ta Vaše polední polévka. A mezi jídly nejíst nic. Ani to ovoce. Narušuje to trávení ještě nestráveného jídla. A podporuje to mlsavost. "Sem tam sklenička 100% džusu" - příliš cukru. Lépe mu dát ovoce. Jinak popisujete masitá jídla s přílohami, nepíšete o zelenině. Nabádáte používat málo mouky a za vhodné jídlo považujete těstoviny s krevetami. A zřejmě nevíte, že Koktovic děti nemají rády maso. ;-)

XYZ3
23. 04. 2024 15:21

Nejhubenější z celé rodiny je táta Kokta

XYZ3
23. 04. 2024 15:07

Příjem a výdej je asi v nerovnováze, a ač je obézní, je vlastně podvyživený, ale to se asi v léčebně dozvěděli..

Marie Nováková
23. 04. 2024 14:16

Já myslím že Ornella lže. Takhle dítě které pije pouze vodu a má dostatek pohybu nevypadá. Ten klucik je chudák vykrmeny jak před porážkou. Ten jídelníček mu sestavují rodiče.

Jan Kocián
23. 04. 2024 18:48

Ano, jedním z důvodů, proč se rozkmotřila s matkou, byl názor na jeho přejídání.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.