Zločiny Velké Prahy: Pokračování v ohrožení kvůli válce v ČT! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. července 2022

Svátek slaví Prokop, zítra je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Zločiny Velké Prahy: Pokračování v ohrožení kvůli válce v ČT!

Ještě před vysíláním prvního dílu Zločinů Velké Prahy se ředitel České televize Petr Dvořák (56) nechal slyšet, že si počká na čísla sledovanosti a podle toho se rozhodne, zda bude pokračování. Byť to dopadlo, jak nejlíp mohlo, režisér Jaroslav Brabec (66) od něj zatím nic neslyšel.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

Uživatel_5516879
08. 04. 2021 14:40

Nejhorší seriál poslední doby, ještě s Hlavou medůzy od Renče. Bohužel, je vidět, jak se masy nechají lehce "opít rohlíkem" . Historické kulisy a dobové kostýmy byly vždycky lákavé, na to se nachytá každý. Každý očekává pěknou podívanou, a když je tam navíc vražda, je to sousto, které si nikdo nechce nechat ujít. Proto tak vysoká sledovanost. Tady se ale ukazuje, jak sledovanost není žádný ukazatel kvality, kterou by měla zaručit veřejnoprávní televize. V tomto díle nejsou splněny ani základní kritéria filmového řemesla, především tedy režie! Naprostý nedostatek citu pro vyprávění příběhu, špatná práce s herci, nedostatečné dialogy, díry ve scénáři, chyby dramaturgie, spatné herecké obsazení - až na výjimky. Prostě, s režií to stojí a padá. A pan Brabec možná vystudoval kameru, ale určitě není dobrý režisér. Herci často neměli co hrát, některé role jsou zbytečné, bez vývoje, jiné nevyvážené. Výborný Langmajer, žáková, Malý, ti hráli sami za sebe. Ti ostatní, kteří plnilli doporučení (či možná nedo­poru­čení)­reži­séra, se se zlou potázali. Jindy vynikající L.Vlasáková, neměla co hrát, její role? zbytečná. Plesl, který je určitě skvělý herec, si tady naběhl pravděpodobně na radu režiséra:" dělej takového Marvana s Gabinem dohromady". Jenže tady to nestačí. Chvílemi byla jeho figurka až protivná, někdy působil zle, nepříjemně, to by takovýho "hrdina" asi neměl. Prostě.....chyb tam bylo nepočítaně, včetně dramaturgie a střihu. Ale když se to obleče do zajímavé doby první republiky, dívá se na to každý. Taky proč ne, když ostatní TV opakují a vysílají jen Slunečné,Ordinace a podobné krávákoviny neboli limonády pro dospělé! Hlavně proboha pane Dvořák, netočte další pokračování. škoda peněz, za které by mohly být třeba mnohem lepší Kukačky. A pokud ano, tak ať někdo kdo to umí napíše scénář, kvalitní dialogy, a pak to dejte opravdovému režisérovi. F.Filip nepotřeboval složitý scénář, ani mnoho financí, ale uměl řemeslo, měl talent a cit a Hříšní lidé.....jsou ke koukání i po

huphop
08. 04. 2021 18:52

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

LuCo
06. 04. 2021 15:37

S Dvořákem v čele ČT nelze očekávat pozitivní změny ve vyváženosti a slušnosti ve vysílání. Negování všeho co zní pozitivně oro vládu je až zarážející. Štěkání a kejhání proti vládě je hlavní ryspro neustálé zvaní do zpravodajství. Jednostrané zaměření ve zpravodajství si musí všimnout i příznivci demožumpy, ale těm to pochopitelně nevadí...

huphop
06. 04. 2021 14:23

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Uživatel_5516879
08. 04. 2021 14:53

Možná jste si nevšimli, že nikdo neplánuje lehat si ve spacácích u ČT. Možná jste si nevšimli, že ČT není jen zpravodajství. Možná jste si nevšimli, že na Kavčích horách se nic neděje, jen tam obyčejní lidé - reži­séři,­kame­rama­ni,kos­tymé­ři, maskérky, řidiči aj....normálně pracují, mnohdy i 12 až 16 hodin na rozdíl od státních úředníků. Možná jste si nevšimli, že dojem napětí a "zločinnosti" v TV vytváří nastrčení členové Rady ČT, např. pí Lipovská a spol., která vykřikuje popuzující, ne vždy pravdivá hesla o střetu zájmů a krádežích. Možná jste si nevšimli, že ona přišla do ČT s policejní ochrankou s výkřikem, že se cítí ohrožená, přesto, že se nikde nic neděje a nikdo nechápal, proč to dělá? Možná jste si nevšimli, že tito lidé, jako např. Lipovská, která nikdy neměla televizi, vůbec tomu nerozumí, jen fanaticky poslouchá jiné, kteří chtějí prosadit své zájmy. Tito lidé z okruhu paní Lipovské a spol jstou ti, kteří jsou "nabrífováni" jinými politickými subjekty, kteří chtějí uchvátit ČT ke svým politickým zájmům, aby s ní mohli manipulovat a tím i s diváky a "masou". Možná jste si nevšimli a jste jak ovce, kterým někdo křikne do ucha: utíkejte vpravo! vlevo kradou! pak zase Utíkejte vlevo! vpravo kradou! A vy poslušně běháte ze strany na stranu, bečíte podle nich a neuděláte si vlastní názor, nezjistíte si jak se věci mají. Asi jste si nevšimli, že na Kavčích Horách se "řemeslníci", pracující v audiovizi snaží vykonávat svou práci podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, zatímco vy se necháte manipulovat a vláčet na svou stranu lidmi, kteří opravdu chtějí krást, chtějí mít moc! Možná jste si nevšimli, že v takhle uměle vyvolávaném neklidu se těžko pracuje a těžko se vytvářejí hodnoty, které mají mít nějaký smysl pro lidi i do budoucna.
Ale jak chcete! Asi jste si nevšimli!!!!! alda

huphop
08. 04. 2021 18:45

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

mbmb
06. 04. 2021 11:32

Nesympatický Brabec a jeho ex Frei­mano­vá.pr­otek­cni Fagani komousu nic neumí a jsou důležiti

zaka
06. 04. 2021 10:09

Dvořák musí mít peníze na Moravce a jeho ***iny a tak nezbývá na pořádný film který baví lidi.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.