Oliverek (22 měs.) milionový lék nedostane: Navrhli nám ukončení léčby | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Oliverek (22 měs.) milionový lék nedostane: Navrhli nám ukončení léčby

Doufali, že jsou jen krok od záchrany svého syna. Teď ale znovu čelí strachu o jeho život. Rodiče Oliverka Kovalského, trpícího zákeřnou spinální svalovou atrofií (SMA), vyslechli krutý ortel: nejdražší lék světa nedostane!
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

champ1on
28. 06. 2020 23:55

Za to si lékaři zaslouží vysoké uznání. Přenášet genetické vady do budoucnosti není žádoucí. Jakmile by ten Oliverek dostal lék za 62 mil, tak by to bylo jako semafor, že by dostal zelenou k celoživotním výdajům, které by ovšem na svých bedrech musela nést společnost. Ještě jednou musím pochválit lékaře za neústupný ziodpovědný postoj.
Rodiče at se příště nesnaží prosazovat své zájmy nad zájmy společnosti. Nechť zplodí dvě zdravé děti a po nikom nic nechcou.

reagovat nahlásit
majojo
27. 06. 2020 01:28

Tohle rozhodnutí je velice nelidské a proti všem dobrým mravům. Pokud je byť jen nepatrná naděje, mělo by se to udělat. Už s ohledem na rodiče, kteří vyvinuli maximální úsilí, aby svému dítěti pomohli. A všem lidem, kteří se připojili. Stát udělal kulový. A teď si osobují právo říct, že ne? To měli udělat rovnou, ne měsíce šaškovat a pak vybrané peníze přidělit na něco jiného.

reagovat nahlásit
xsedmikraska
26. 06. 2020 14:04

Nerozumím rozhodnutí lék dítěti nepodat. O jakých rizicích se zde mluví? Pokud se lék dítěti nepodá, umře zadušením. Co je ještě větší riziko? Pokud se mu lék podá, má šanci žít dál. Proč se nejdříve pomoc přislíbí a poté se hledá důvod, aby nebyla poskytnuta? Takto rodiče ztratili drahocený čas hledat pomoc jinde. Takovému přístupu bych neporozuměla ani já i kdyby mi ho někdo 100 x opakoval.

reagovat nahlásit

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.