Jiřina Švorcová - Už zase chodí! A schovává francouzskou hůl | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Jiřina Švorcová - Už zase chodí! A schovává francouzskou hůl

Jiřina Švorcová celou vernisáž proseděla a jen gestikulovala rukama. Za židlí schovávala francouzskou hůl, s jejíž pomocí chodí.
Jiřina Švorcová celou vernisáž proseděla a jen gestikulovala rukama. Za židlí schovávala francouzskou hůl, s jejíž pomocí chodí. (Aha! – David Kundrát)

PRAHA – Komunistická ikona a legendární Žena za pultem Jiřina Švorcová (80) už chodí, a dokonce i recituje své milované básně! Po pádu na chodníku, kdy si pořádně narazila sedací kost a měsíc jen ležela či se pohybovala pomocí dvou berlí, se její zdravotní stav zlepšuje.

V úterý dokonce přišla do knihovny pražského paláce Ignáce Ullmanna na vernisáž výstavy akademické malířky Marie Kovaříkové a zarecitovala jednu báseň.

„Jsem moc unavená, už jen čekám na řidiče, aby mě odvezl domů,“ přiznala Aha! po recitování Švorcová, která na vernisáž přišla s pomocí jedné francouzské hole. A celou půlhodinu, co se na akci zdržela, proseděla. Vstala pouze při recitování krátké básně. „Za měsíc půjdu do lázní, tak snad po nich to už bude lepší,“ doufá Švorcová, která za dva týdny oslaví 81. narozeniny. „Žádná oslava nebude. Není co slavit. A už si na nic netroufám, jsem stará bába,“ tvrdí národní umělkyně v důchodu.

Jediné, co ji nyní čeká, je autogramiáda jejího prvního cédéčka Naše sny, na kterém recituje básně. „U podepisování můžu sedět, tak snad to zvládnu a nezklame mě ruka,“ dodala se smíchem Švorcová.

Kliknutím zvětšete

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.